Elif dhe Omer do të rikthehen sërish në sheshxhirim sëbashku

Diamante dhe dashuri” është padyshim një nga telenovelat turke më të dashura të publikut shqiptar. Nëse edhe ti je shumë e dhënë pas serialeve turke, duhet ta njohësh historinë e Elifit dhe Omerit. Omeri, një oficer policie i cili dëshiron të zbulojë rreth vdekjes se të fejuarës së tij, e cila ka kryer vetëvrasje. Ai […]

read more

Arnold Schwarzenegger merr vaksinën antiCOVID: Bashkohuni me mua nëse dëshironi të jetoni

Arnold Schwarzenegger tregoi se ka marrë vaksinën antiCOVID dhe inkurajoi të gjithë të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë. Ish-guvernatori i Kalifornisë postoi një video të tij nga makina duke marrë vaksinën në stadiumin Dodger – i cili tashmë është duke shërbyer si një vend për të vaksinuar njerëzit kundër coronavirusit. “Sot ishte një ditë […]

read more

Fillojnë xhirimet e sezonit të gjashtë të serialit “Peaky Blinders”

Peaky Blinders është ndër serialet më të shikuara nga audienca e gjerë. Tashmë është raportuar se së shpejti do të vijë edhe sezoni i gjashtë, por për shkak të pandemisë coronavirus puna është shtyrë, shkruan Daily Mail. Derisa u planifikuan në mars të vitit 2020, tashmë thuhet se xhirimet do të fillojnë se shpejti. BBC ka […]

read more

Jennifer Lopez merr vlerësime të larta për interpretimin në inaugurimin e Joe Biden

Jennifer Lopez bëri që të gjithë t’i kthejnë sytë tek ajo me performancën që bëri në inaugurimin e presidentit të ri, Joe Biden. Komiteti Presidencial i Përurimit (PIC) njoftoi javën e kaluar se ajo do jetë pjesë e listës së artistëve që do këndojnë në ceremoninë e inaugurimit të Biden dhe Kamala Harris. Pas interpretimit […]

read more
Pages 61 of 61