Maskat e pambukut, më efektive ndaj Covid, Studimi: “Lagështira e frymës i bën më të mira se sintetiket, si N95”

Maskat e pambukut që thithin lagështirën nga frymëmarrja e njeriut janë 35% më efektive në kapjen e grimcave se sa kur janë të thata, duke i kthyer në një zgjedhje më të mirë se maskat sintetike, për të ndaluar përhapjen e Covid-19.  Maskat sintetike nuk patën ndryshim në ndalimin e grimcave kur ishin të lagura […]

read more

“Stresi dhe lodhja do bëjnë të tyren”, çfarë parashikojnë yjet sot për ju

Dashi Sot mund të jetë një ditë mjaft intensive dhe me gjithë yjet e mirë mbi kokën tuaj stresset dhe lodhja do ta bëjnë të tyren. Mundohuni të jeni të durueshëm që dëgjoni më shumë partnerin. Demi Sot ka të ngjarë të jetë një ditë shumë intensive, por kënaqësia që do t’jua japë arritja e […]

read more

Bebe Rexha sjell versionin remix të këngës ‘Sacrifice’

Këngëtarja Bebe Rexha së fundmi ka sjellë versionin e ri të këngës “Sacrifice”.  Përmes rrjetit të saj social,Twitter Bebe ka lajmëtuar fansat se remiksi i “Sacrifice” mund të dëgjohet në platformat muzikore online.Kënga ka marrë deri më tani 10 milionë klikime dhe është pëlyqyer shumë nga fansat e këngëtares të cilët e kanë komplimentuar.  “Sacrifice”, […]

read more

Njihuni me miliarderen më të re në botë

Kim Kardashian është zyrtarisht miliardere, sipas Forbes. Gruaja që drejton një biznes në kozmetikë dhe veshje që theksojnë linjat trupore, e cila e nisi karrierën në “Keeping Up with The Kardashians”, u përfshi për herë të parë të martën në listën e Forbes për miliarderët. Forbes u shpreh se vlerëson që Kim, 40 vjeç, “tani […]

read more

Një tjetër sulm virtual për Noizy-n

Noizy dhe Escobars po vazhdojnë prej disa ditësh luftën e tyre të ashpër në rrjete sociale. Dy shokët e vjetër, tashmë “armiq”, kanë nisur të hedhin akuza të rënda për njëri-tjetrin në Instagram dhe të nxjerrin të palarat e tyre. E gjitha nis pasi Meriton Mjekiqi ftoi në emisionin e tij Escobars, dhe ky i […]

read more

Parashikimi i horoskopit, 06 prill 2021

Dashi Do të jetë dita e duhur për të analizuar sjelljen e personave përreth jush. Mundohuni të mos e mbyllni veten si një iriq por të komunikoni pak me të gjithë. Demi Do të jetë një ditë me shumë dashuri: do të keni vetëm sytë për partnerin tuaj. Yjet do ju japin sukses në vendin […]

read more

Dua Lipa, së shpejti me një figurë të tretë prej dylli

Këngëtarja Dua Lip ka zbuluar se së shpejtido të realizohet figura e saj e tretë  prej dylli. Përmes rrjetit social,Instagram, Dua publikoi foto ku po merrnin matjet për reaizimin e f figurës së saj.“Figura ime e tretë e dyllit Madame Tussauds po vjen!!!! @madametussaudsusa Ja një vështrim nga prapaskena, ku artistët e studios morën më shumë […]

read more

Horoskopi për ditën e sotme, 5 prill 2021

Dashi Ju mund të zhgënjeheni sot kur njerëzit të mos veprojnë në mënyrë racionale. Mos harroni se jo të gjithë e shohin botën ashtu siç e shihni ju. Ekziston një element i emocioneve të forta që do të luajë një rol të rëndësishëm sot.     Demi Ju mund të jeni duke punuar në një […]

read more

HoroskopiHoroskopi për ditën e sotme, 4 mars 2021

Dashi     Të qenët në shërbim të të tjerëve është e rëndësishme, por sigurohuni që gjithashtu të jeni duke u kujdesur për veten. Aspekti ekonomik paraqitet i kënaqshëm, por nëse do tregonit kujdes me shpenzimet, nuk do të bënit keq. Demi Nëse ka një çekuilibër në marrëdhënien tuaj me dikë të afërt, është e […]

read more

Një tjetër fejesë e prishur për Seldin

Në muajin shtator të vitit që lamë pas, Seldi bëri publike lidhjen e tij të re me një vajzë bukuroshe të quajtur Sindi Cela. Ai e uroi partneren për ditëlindje me një foto ku çifti shkëmbente një puthje në buzë. Ata treguan nëpër intervista të ndryshme se janë njohur në një koncert në Itali më […]

read more
Pages 190 of 208