Njihuni me 17-vjeçarin Bennet Nura, i pari banor shqiptar i planetit Mars!

Bennet Nura 17 vjeç, është shqiptari i parë që tashmë i ka arritur emri në planetin Mars. Në vitin 2020 para se raketa Atlas V të niset për në planetin Mars, NASA ka hapur konkurs për të gjithë banorët e botës në rast të vërtetimit se aty do të mund të zhvillohet jeta. Benneti ka […]

read more

Këto janë disa nga arsyet përse thinjat shfaqen në moshë të re

Nëse mendoni se jeni të vetmit me thinja, edhe pse në moshë të re, e keni gabim. Thinjat janë diçka e zakonshme dhe mund të shfaqen më herët nga sa mendonit për shumë arsye. Ju mund të keni një mungesë të vitaminës B12 Sipas ekspertëve, mungesa e vitaminës B12 është shkaku më i zakonshëm i […]

read more

Disa kafshë, zemrat e të cilave ‘shpërthejnë’ nga ndjeshmëria

Ju mund të shihni ndjeshmërinë e kafshëve çdo ditë. Qeni i shokut tuaj mund ta mbrojë macen tuaj nga bubullimat e frikshme ose një zog i vogël mund të vijë çdo ditë për të drekuar me ju, në mënyrë që të mos jeni vetëm. Momente të tilla na kujtojnë se kjo botë është plot dashuri. […]

read more

Italia padit Apple për ngadalësim telefonash

Shoqata italiane e konsumatorëve Altroconsumo tha të hënën se i ka bërë të ditur Apple se ka filluar një veprim klasor kundër gjigantit të teknologjisë amerikane për praktikën e vjetërsimit të planifikuar. Në një deklaratë Altroconsumo tha se po kërkonte një dëmshpërblim prej 60 milionë eurosh (73 milionë dollarë) në emër të konsumatorëve italianë të […]

read more

5 shenjat që tregojnë se ai ose ajo po gënjejnë për atë që thonë

Ekspertët e gjuhës së trupit thonë se ka disa shenja shumë delikate të cilave u duhet kushtuar vëmendje për të kuptuar se personi me të cilin po bisedoni është duke gënjyer. Shumica prej nesh përdor gënjeshtra të vogla në jetën e përditshme dhe kjo është deri diku pranueshme, por kur bëhet fjalë për partnerët, sinqeriteti […]

read more

7 këshilla për femrat që nuk dinë të flirtojnë

Lista më poshtë është një udhëzues i detajuar që do ta përmirësojë goxha aftësinë tuaj për të flirtuar, sigurisht nëse arrini në përfundimin se s’jeni edhe aq mjeshtre sa mendonit. Mos u shqetësoni, ka gjithmonë një herë të parë. Prekni parakrahun e tij Mendojeni kështu: Do të preknit ndonjëherë një parakrah që i përket dentistit […]

read more

TikTok, autoritetet italiane bllokojnë të dhënat që nuk konfirmojnë moshën e përdoruesve

Autoritetet italiane kanë bërë të mundur bllokimin e  të dhënave që nuk konfirmojnë moshën e përdoruesve. Bllokimi i aplikacionit më të famshëm për momentin erdhi si rezultat i historisë të vajzës 10-vjeçare nga Palermo”, e cila vdiq nga asfiksia pas një sfide në rrjetin social. Bllokimi “do të zgjasë deri në 15 Shkurt, data në […]

read more

Zbuloni vendin me njerëzit më të lumtur edhe në kohë pandemie

Ndonëse në kohë tepër të vështira dhe sfiduese, njerëzit e disa vendeve në botë gjejnë ende forcë dhe kurajo për të kaluar vështirësitë e për të qenë të lumtur. Shteti i Hawaii-t në Amerikë, sipas një studimi të WalletHub mban lartë dozën e optimizmit duke u renditur si më i lumturi. “Lumturia është një ndjenjë […]

read more

7 gënjeshtrat më të shpeshta që thonë meshkujt

Gënjeshtrat e bardha nuk janë dhe shumë të dëmshme kur thuhen për arsye jo të mëdha, por për çfarë gënjejnë më shumë meshkuj? 1.Unë nuk jam i martuar, apo s’jam në një marrëdhënie. (Shumë gra kanë zbuluar pas një farë kohe që po dilnin me partnerin e tyre, që ishte i martuar apo i fejuar […]

read more

Dua Lipa angazhohet edhe në zgjedhjet e Kosovës

Dua Lipa ka treguar se ka qenë gjithnjë shumë e dhënë pas çështjeve aktuale që ndodhin në botë, madje edhe në politikë. Ajo u përfshi shumë në zgjedhjet elektorale që u zhvilluan në SHBA, duke shprehur publikisht mbështetjen për Joe Biden, i cili konkurronte përballë Donald Trump. Madje, asokohe këngëtarja i është drejtuar me një […]

read more
Pages 21 of 22