Cilat janë produktet më të pëdorura gjatë pandemisë

2020-a ishte një vit ndryshe nga të tjerët. Pandemia e koronavirusit ndryshoi sjelljen e konsumatorit dhe tendencën për shpenzime. Sipas të dhënave të INSTAT, në 2020, importet e artikujve ushqimorë, preparateve larëse, mobilieve, bizhuterive u rritën krahasuar me vitin 2019. Importi i kafesë, cigareve, pijeve alkoolike dhe orëve pësoi rënie. Aktorët kryesorë të tregut raportojnë […]

read more

Hapat që duhet të ndiqni për të patur një profil të suksesshëm në Instagram

Të jesh blogere sot është punë me kohë të plotë, por në të njëjtën kohë duhet ta bësh me shumë dashuri dhe të mos e shohësh si “detyrim”. Nëse po kërkoni të krijoni një llogari Instagrami që do t’ju bënte të famshëm dhe pse jo blogerë në një moment të dytë, niseni nga profili juaj. […]

read more

Pse qeshim gjatë momenteve serioze dhe si ta parandalojmë

Të gjithëve na ka ndodhur të kemi pasur të qeshura gjatë momenteve serioze dhe padyshim që nuk është një gjest i bukur, kështu që për t’ju kursyer nga përvoja e çuditshme po ju japim disa këshilla. Nëse qeshni gjatë një situate të papërshtatshme, nuk do të thotë se jeni një person i keq, ky është […]

read more

Njihuni me 17-vjeçarin Bennet Nura, i pari banor shqiptar i planetit Mars!

Bennet Nura 17 vjeç, është shqiptari i parë që tashmë i ka arritur emri në planetin Mars. Në vitin 2020 para se raketa Atlas V të niset për në planetin Mars, NASA ka hapur konkurs për të gjithë banorët e botës në rast të vërtetimit se aty do të mund të zhvillohet jeta. Benneti ka […]

read more

Këto janë disa nga arsyet përse thinjat shfaqen në moshë të re

Nëse mendoni se jeni të vetmit me thinja, edhe pse në moshë të re, e keni gabim. Thinjat janë diçka e zakonshme dhe mund të shfaqen më herët nga sa mendonit për shumë arsye. Ju mund të keni një mungesë të vitaminës B12 Sipas ekspertëve, mungesa e vitaminës B12 është shkaku më i zakonshëm i […]

read more

Disa kafshë, zemrat e të cilave ‘shpërthejnë’ nga ndjeshmëria

Ju mund të shihni ndjeshmërinë e kafshëve çdo ditë. Qeni i shokut tuaj mund ta mbrojë macen tuaj nga bubullimat e frikshme ose një zog i vogël mund të vijë çdo ditë për të drekuar me ju, në mënyrë që të mos jeni vetëm. Momente të tilla na kujtojnë se kjo botë është plot dashuri. […]

read more

Italia padit Apple për ngadalësim telefonash

Shoqata italiane e konsumatorëve Altroconsumo tha të hënën se i ka bërë të ditur Apple se ka filluar një veprim klasor kundër gjigantit të teknologjisë amerikane për praktikën e vjetërsimit të planifikuar. Në një deklaratë Altroconsumo tha se po kërkonte një dëmshpërblim prej 60 milionë eurosh (73 milionë dollarë) në emër të konsumatorëve italianë të […]

read more

5 shenjat që tregojnë se ai ose ajo po gënjejnë për atë që thonë

Ekspertët e gjuhës së trupit thonë se ka disa shenja shumë delikate të cilave u duhet kushtuar vëmendje për të kuptuar se personi me të cilin po bisedoni është duke gënjyer. Shumica prej nesh përdor gënjeshtra të vogla në jetën e përditshme dhe kjo është deri diku pranueshme, por kur bëhet fjalë për partnerët, sinqeriteti […]

read more

7 këshilla për femrat që nuk dinë të flirtojnë

Lista më poshtë është një udhëzues i detajuar që do ta përmirësojë goxha aftësinë tuaj për të flirtuar, sigurisht nëse arrini në përfundimin se s’jeni edhe aq mjeshtre sa mendonit. Mos u shqetësoni, ka gjithmonë një herë të parë. Prekni parakrahun e tij Mendojeni kështu: Do të preknit ndonjëherë një parakrah që i përket dentistit […]

read more

TikTok, autoritetet italiane bllokojnë të dhënat që nuk konfirmojnë moshën e përdoruesve

Autoritetet italiane kanë bërë të mundur bllokimin e  të dhënave që nuk konfirmojnë moshën e përdoruesve. Bllokimi i aplikacionit më të famshëm për momentin erdhi si rezultat i historisë të vajzës 10-vjeçare nga Palermo”, e cila vdiq nga asfiksia pas një sfide në rrjetin social. Bllokimi “do të zgjasë deri në 15 Shkurt, data në […]

read more
Pages 17 of 18