Përse ndaluan së funksionuari mbrëmjen e djeshme Instagram dhe Facebook

Ditën e djeshme, Instagram dhe Facebook pati një bllokim tjetër. DownDetector raportoi mijëra raste ndërprerjeje. Ky është bllokimi i dytë në më pak se një muaj, që iu ndodh gjigantëve të rrjeteve sociale. Ndonëse kjo periudhë mund të jetë dukur shumë e gjatë për përdoruesit, kësaj radhe ndërpreja zgjati më pak, rreth 20 minuta. Ashtu […]

read more

FOTO: Jo, nuk shihet nga Hëna dhe sekrete të tjera të Murit të Madh Kinez

Muri është rreth 21.196 kilometra i gjatë, që nga kufiri me Korenë e Veriut deri në shkretëtirën Gobi. Është shpallur Trashëgimi Botërore nga UNESCO në vitin 1987 dhe që nga viti 2007 renditet si një nga shtatë mrekullitë e Botës. Ndërtimi filloi në shekullin e 8-të dhe zyrtarisht përfundoi në vitin 1644. Në gjendje të […]

read more

Gabime që duhet të ndaloni së bëri në WhatsApp

WhatsApp duke qenë një nga platformat më të përdorura të bisedave ka grupin e vet të përparësive, si dhe sfidat. Nga ndarja e mesazheve të statusit te bisedat në grupe dhe thirrjet, WhatsApp mund të bëjë shumë gjëra. Por problemi me WhatsApp është se nuk ka asnjë koncept të dërgimit të requests kërkesave të miqve […]

read more

Soda e bukës: Ky produkt kaq i lirë dhe i mirë mund të përdoret nga të gjitha gratë dhe vajzat për të shpëtuar një herë e mirë nga këto gjëra

Flokët janë një pjesë shumë e brishtë e trupit të njeriut por shumë i rëndësishëm për paraqitjen e jashtme.Ekspertët këshillojnë aplikimin e produkteve natyrale për të mirëmbajtur dhe ushqyer flokun.Soda e bukës është një produkt që gjen përdorime të pafundme, nga pastrimi e deri tek shëndeti i organizmit.Ky produkt gjithsesi mund të përdoret edhe për […]

read more

Si arriti 69 vjeçarja të bëjë 30 udhëtime me avion pa bileta e pasaportë

Shumë njerëz thonë se kënaqësia për të fluturuar i është larguar shumë kohë më parë, por Marilyn Hartman nuk e ka lënë makthin e aeroporteve dhe linjave ajrore ta zbusin pasionin e saj për aviacionin. Ajo nuk shqetësohet se i ka të gjitha dokumentet dhe pasaportën me vete sepse nuk mban asnjë. Dhe ajo nuk […]

read more

5 vendet e preferuara të 22-vjeçares që ka vizituar çdo shtet në botë

5 vendet e preferuara të 22-vjeçares që ka vizituar çdo shtet në botë FUN MARCH 9, 2021 Lexie Alford ishte 21 vjeç kur u bë personi më i ri në moshë që udhëton në çdo shtet në botë. Tani, 22 vjeç, ajo përdor platformat dhe personazhin e saj në internet – Lexie Limitless – për të […]

read more

Këshilla e babait për djemtë e tij që nuk e dëgjonin (VIDEO)

Një baba i këshillonte djemtë e tij që të jetonin së bashku, por ata nuk e dëgjonin. Më pas ai u mori një shembull me një tufë thupra për tju a treguar më mirë kuptimin e këshillës së tij. Për më shumë shikoni tregimin në videon në vazhdim. /InfoShqip.com Video:  

read more

Lëngu që ju ndihmon të bëni gjumë të mirë

Lëngu që ju ndihmon të bëni gjumë të mirë A keni vështirësi për të fjetur dhe zgjoheni në mes të natës?Problemet me gjumin rrisin rrezikun për sëmundjet kronike, ashtu si edhe tensionin e lartë të gjakut, sënundjet e zemrës dhe infarktin. Në fakt, lajmi i mirë është se ekziston një pije që ju ndihmon të flini […]

read more

Shenja që tregojnë se ju jeni të lidhur shpirtërisht me një person

Ndonjëherë ne nuk dimë gjithmonë si ta quajmë ose si ta shpjegojmë por ekziston një lidhje e pathënë dhe disi e pashpjegueshme me dikë. Në të vërtetë ka disa lloje të ndryshme të këtyre lidhjeve dhe ato nënkuptojnë gjëra të ndryshme. Kryesoret që duhet të dini vërtet janë Twinflames apo Shpirtra binjak. Hollyëood-i ka shtrembëruar […]

read more

Gjëra të cilat nuk ishin të frikshme para pandemisë por janë tani

Çdo gjë përpara pandemisë ishte mjaft entuziaste, si psh. ndërveprimet shoqërore, daljet, takimet, udhëtimet, etj… Padyshim që këto gjëra i mungojnë të gjithëve dhe kjo është një arsye e madhe pse dëshirojmë që kjo pandemi të përfundoj. Por kur jeta të stabilizohet në një normalitet të ri, si do të ndihemi vërtet për rinisjen e […]

read more
Pages 1 of 3