“Do bëhej qameti…”/ PD-Ramës: Me paratë e PPP-ve, do ndërtoheshin të gjitha spitalet

Partia Demokratike i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama lidhur me infrastrukturën e spitaleve në vend. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, PD shkruan se me paratë që ka shpenzuar për check-up korruptiv, pagesat për analiza fiktive dhe të pakryera, Edi Rama do kishte rikonstruktuar të gjitha spitalet në vend. Më tej, PD […]

read more

Rama: Po të na zinte virusi para 7 vitesh do bëhej qameti

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme teksa ka publikuar pamje nga Spitali i Urgjencës dhe Patologjisë në Elbasan ka shkruar për infrastrukturën e spitaleve në vendin tonë. Në një postim në rrjetin social Facebook Rama shkruan se sot spitalet nuk kanë asnjë krahasim me dje, por ky ndryshim nuk mjafton. Kreu i qeverisë thotë se […]

read more

Kosova i vjen në ndihmë Shqipërisë në luftën kundër COVID-19

Dhjetëra pacientë të infektuar me COVID-19 nga bashkitë veriore të Hasit, Kukësit dhe Tropojës janë kuruar me sukses në spitalet kosovare të Prizrenit dhe Gjakovës gjatë pandemisë së koronavirusit të ri, pasi refuzuan të shtroheshin në Tiranë. Nga Bashkim Shala Shkëlzen Ibra – mjek pneumolog në spitalin bashkiak të Krumës, ka fituar statusin e veteranit […]

read more

‘Kërcejnë’ sërish shifrat në Shqipëri, 1075 raste të reja, 18 humbje jetë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni të prekur nga Covid19. Procesi i vaksinimit ka vijuar sot në dy […]

read more

Policia gjobit 1113 qytetarë dhe 2 subjekte për mos respektim të masave anti-COVID

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Shtetit, ka gjobitur 1113 qytetarë, të cilët nuk zbatuan masat anti-COVID. Patrullat e Përgjithshme kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 890 shtetas, për mosvendosjen e maskave mbrojtëse. Shërbimet e Policisë Rrugore kanë ndëshkuar me masë administrative 186 shtetas që udhëtonin në mjete private me persona me të […]

read more

Mbi 110 milionë të infektuar me koronavirus në mbarë globin

Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë ka shkuar 110 116 830 njerëz. Numri i të vdekurve nga Covid-19 ka shkuar në 2 431 626 persona. Shtetet e Bashkuara vazhdon të kryesojë numrin e të infektuarve në botë. Pastaj, vjen India, Brazili, Rusia, Mbretëria e Bashkuar etj.

read more

Basha me kryeministrin slloven, drejtues i ardhshëm i BE: Mbështetje për anëtarësimin e Shqipërisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, pati një takim në Slloveni me kryeministrin dhe kreun e Presidencës së ardhshme të Bashkimit Europian, Janez Janša. Basha u shpreh se Janša e ka garantuar se Sllovenia do të jetë avokate e fuqishme e Shqipërisë në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Europian “Sot pata kënaqësinë të takoja në Lubjanë, kryeministrin […]

read more

Koronavirusi i merr jetën një 31-vjeçari, i shtruar prej disa ditësh tek “Shefqet Ndroqi”

Koronavirusi nuk po kursen as moshat e reja. Së fundmi, një djalë i ri nga Elbasani ka humbur jetën në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. 31 vjeçari kishte disa ditë që ishte shtruar në spitalin Covid 2. Gjendja e tij ishte rënduar pas infektimit me koronavirus, por nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër bashkëshoqëruese.

read more

Basha: Kur të jem në krye të qeverisë do të bëj gjithçka që Shqipëria të jetë në krah të Kosovës

Kreu i PD Lulzim Basha ka uruar gjithë shqiptarët për përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Basha shprehet se shteti i Kosovës s’do jetë vetëm në rrugëtimin e vet dhe se do të ketë gjithmonë mbështetjen e tij. Ai tha se Shqipëria do të jetë krah për krah me Kosovën dhe se shtoi se çdo ditë […]

read more

Pavarësia e Kosovës, Osmani dhe Kurti homazhe te varri i Rugovës

Ushtruesja e detyrës së presidentes dhe Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kanë bërë homazhe tek varri i Presidentit Ibrahim Rugova, për nder të 13 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Osmani dhe Kurti kanë vendosur kurora me lule te varri i Rugovës. Pas homazheve, Osmani uroi të gjithë qytetarët e Kosovës për ditën e shënuar. […]

read more
Pages 546 of 587