Rikthehen reshjet e borës në Korçë/Dardha kalohet vetëm me zinxhirë, dëborë dhe në Voskopojë

Reshjet e dëborës kanë përfshirë zonat e ulëta por edhe të larta në juglindje të vendit. Dëbora varion nga 5-15 cm në Dardhë. Aksi i Dardhës kalohet vetëm me zinxhirë edhe pse është punuar gjatë natës, akset e tjera kalohen pa probleme, por duhet kujdes. Prezencë të dëborës ka edhe në Voskopojë dhe në Qafën […]

read more

Parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash dominojnë motin në të gjithë Shqipërinë më të dendura vranësirat paraqiten në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Por mesdita sjellë largim të vranësirave duke bërë që kushtet e motit të qëndrueshëm të jenë dominuese.Temperaturat e ajrit janë ulur ndjeshëm në mëngjes por rriten lehtë në mesditë duke […]

read more

Rama vijon fushatën me vaksinat: Pasnesër vijnë 38 400 dozat e para të Astrazeneca

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se pasnesër pritet që në vendin tonë të mbërrijnë 38 mijë e 400 dozat e para ta vaksinës Astrazeneca. Në një status në profilin e tij në Facebook, Rama shkruan se me këto doza do të nisë menjëherë vaksinimi i mësuesve. LAJM I MIRË. Pasnesër mbërrijnë 38 400 […]

read more

Gjekmarkaj: Njeriu që më ka bindur të kandidoj për PD-në është Edi Rama. Gjithkush duhet të japë kontributin e tij dhe të rrëzojë këtë qeveri

Pedagogu dhe publicisti Agron Gjekmarkaj, i zgjedhur nga PD si kandidat për deputet në qarkun e Lezhës, i dyti në listë tregoi në një intervistë për “News24” arsyet se përse pranoi të kandidonten si deputet. I pyetur se çfare e binidi, Gjekmarkaj jep kete pergjigje. “Njeriu që më ka bindur është Edi Rama. Ai nuk […]

read more

Kim lëshon në mbrëmje një tjetër mesazh për listat e deputetëve

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim ka përforcuar deklaratat e dhëna mesditën e së mërkurës më Elbasan. Në mbrëmje në disa statuse në Twitter, Kim ka rishpërndarë deklaratën e saj të plotë që dha nga Elbasani dhe ka zgjedhur të theksojë vetëm një pjesë të saj ku flet për peronat e shpallur […]

read more

Greqi/ Identifikohen 2633 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 43 viktima

Agjencia Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi njoftoi sot 2633 raste të reja të Covid-19 në Greqi, nga të cilat 7 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 212,091. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 69 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime […]

read more

631 raste të reja me Covid në Shqipëri, 17 jetë të humbura (Harta)

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 702 të vaksinuar, 3035 testime, 714 të shëruar, 631 raste të reja dhe 17 humbje jetë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani […]

read more

Lajm i mirë, BE do të marrë 4 milionë doza shtesë të vaksinës së Pfizer e Biontech

Bashkimi Evropian do të marrë katër milionë doza shtesë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit, gjatë dy javëve të ardhshme, tha të mërkurën presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Dërgesa do të shkojë në rajonet e prekura kufitare brenda bllokut, “për të ndihmuar lëvizjen e lirë të mallrave dhe njerëzve”, tha von der Leyen. […]

read more

Floriana Garo shfaqet pёr herё tё parё si zёdhёnёse e fushatёs sё PD-sё: Edi Rama në 8 vite vetëm ka dështua. Lista e PD ёshtё lista e ndryshimit

Partia Demokratike deklaroi sot se pa largimin e Edi Ramës nuk mund të ketë ndryshim. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e fushatës së PD Floriana Garo tha se Edi Rama në 8 vite vetëm ka dështuar dhe se ai ёshtё problemi i Shqipёrisё. Sipas saj, lista e PD ёshtё lista e ndryshimit, shpresёs dhe […]

read more

Vetëofrohet kandidati i parë për kryetar i LDK-së

Ministri në detyrë i Bujqësisë, si dhe anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa, ka deklaruar se do të kandidojë për kryetar të partisë LDK. Këtë, Mustafa e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjete sociale, ku shkruan se LDK-ja ka humbur shkëlqimin në 15 vitet e fundit, por […]

read more
Pages 481 of 546