Përfundon numërimi i votave në Bashkinë e Përmetit, zbulohet fituesi

Ka përfunduar numërimi i votave në KZAZ me numër 76 në Përmetit, ku janë numëruar 46 kuti. Në këtë Bashki fituese është shpallur Partia Socialiste ku ka siguruar 3.466 vota. Kujtojmë se më herët, Partia Socialiste është shpallur fituese në Bashkitë e Pustecit, të Memaliajt si dhe në Njësinë 10 në kryeqytet.

read more

PS fitoi në njësinë 10/ Tabaku: Partia Demokratike është rritur me 30%

Pas rezultateve të shpallura në njësinë 10 në Tiranë, Jorida Tabaku bëri me dije se Partia Demokratike ka një rritje me 1200 vota. Në një komunikim për mediat, Tabaku theksoi se Partia Socialiste ka pësuar një rënie me 200 vota, ndërsa bëri thirrje që të vijojë numërimi. “Falënderoj të gjithë qytetarët e Shqipërisë, por veçanërisht […]

read more

Rezultatet në rang vendi/ Numërohen 1635 kuti votimi. PS kryeson me 50.4% të votave, PD-LSI ndjekin me 46.6%

Vijon procesi i numërimit të votave shumicën e qendrave te numërimit në Shqipëri, ndërsa po dalin edhe rezultatet e para. Rreth 3 milionë e 600 mijë shqiptarë me të drejtë vote u thirrën në votime për të zgjedhur 140 deputetët e Parlamentit të ardhshëm. Për të ushtruar të drejtën e votës, zgjedhësit u paraqiten në […]

read more

Të dhënat e fundit nga KQZ/ Numërohen 1322 kuti nga 5199 gjithsej

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nxjerrë të dhënat e fundit që tregojnë se janë numëruar 1322 nga 5199 kuti deri në orën 08:00 të mëngjesit të sotëm. Ajo që vihet re është numri i lartë i votave të pavlefshme. Nga të dhënat e KQZ deri në këto momente janë 19536 vota të pavlefshme. Nga rezultatet e […]

read more

Rezultati/ Fatmir Xhafaj dhe Agron Shehaj “goditje” te njësia 10

Pak orë pas nisjes së numërimit të votave, mëngjesin e sotëm në orën 08:10 u shpall rezultati i votimit elektronik në Njësinë numër 10 në Tiranë, ku fituese u shpall Partia Socialiste. Nga një vështrim i renditjes së votave që kanë marrë kandidatët për deputetë në njësinë 10, shohim se tek Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim, […]

read more

Pas Himarës, përfundon procesi i numërimit edhe në bashkinë e Këlcyrës

Numërimi në bashkinë e Këlcyrës është përfunduar. Nga të dhënat e nxjerra rezulton se Partia Socialiste ka marrë shumicën, më pas vjen PD dhe LSI. Konkretisht, PS ka marrë 1750 vota, PD 1070, LSI 509 nga 18 kutitë e numëruara. Më herët numërimi ka përfunduar në bashkinë e Himarës, ku PS ka marrë 3447 vota, […]

read more

Rama uron Thaçin: Pashë Zotin mos iu anko fatit tënd, agimi do vijë sërish për ty e Kosovën!

Kryeministri Edi Rama ka uruar me rastin e ditëlindjes, ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ndodhet në paraburgim në Hagë. Në urimin e tij të gjatë ndaj Thaçit, Rama shkruan “Eh, paska qenë e shkruar që ti dhe historia e Kosovës të jeni një, në vuajtje e në gëzime, një simbiozë e hatashme mes […]

read more

Ambasadorja e SHBA zbardh takimin me Bashën: Nuk mbështesim asnjë parti apo kandidat

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon pas takimit 40-minutësh me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në selinë blu. Ambasadorja Kim thekson se SHBA nuk mbështet asnjë parti apo kandidat, por mbështet të drejtën e të gjithë shqiptarëve për të votuar të lirë dhe në paqe. “Takova sot kryetarin e PD, Lulzim Basha, […]

read more

Përfundon takimi Kim-Basha, asnjë reagim

Ka zgjatur 30 minuta, takimi i Ambasadores amerikane Yuri Kim më Kryetarin e PD-së, Lulzim Bashën në selinë e Partisë DemokratikeNë orën 11:05, diplomatja e SHBA ka dalë nga selia pa dhënë asnjë deklaratë. Po ashtu, as Basha dhe asnjë përfaqësues tjetër i Partisë Demokratike nuk kanë folur për mediat se çfarë u diskutua në […]

read more

Kreu i KQZ jep porositë e fundit: Procesi nis nesër në 07:00, çdo vonesë do të ketë sanksione të forta

Kreu i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, doli sot në një konferencë për media, ku sqaroi qytetarët për mënyrën e votimit nesër. Celibashi tha se ka tre mënyra votimi, që do të konsiderohen të vlefshme, pasi në të kundërt vota e qytetarëve do të jetë e pavlefshme. Mes të tjerash, Celibashi u shpreh se […]

read more
Pages 480 of 595