Albin Kurti premton: Unë dhe Vjosa Osmani do të mbetemi klasë e mesme. Kush do paratë të provojë fatin në biznes

Kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti ka garantuar se ai bashkë me Presidenten në detyrë, Vjosa Osmani pas zgjedhjeve do të mbeten klasë e mesme. Kurti ka deklaruar se qytetarët që duan të bëjnë para në Kosovë, duhet të provojnë fatin në biznes kurse kriminelët që abuzojnë, vjedhin e mashtrojnë do të dalin para […]

read more

Deklaratat e Ramës/ Basha: Shëndetësia në kolaps, Tirja produkti i vetëm i qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar nga selia blu pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, të bëra sot në konferencë me gazetarët për shëndetësinë. Lideri demokrat u shpreh se Rama vetëm mashtron, pasi sipas tij ka pasur 8 vite kohë që të mbante premtimet e tij dhe të reformonte shëndetësinë. Sipas Bashës, Rama me […]

read more

Rama paralajmëroi ashpërsimin e masave, policia futet në aksion me gjobat për qytetarët dhe bizneset

Në kohën kur vendi prej disa ditësh po regjistron shifra të larta të të infektuarve me COVID-19, duket se Policia e Shtetit ka intensifikuar kontrollet. Kryeministri i vendit ka paralajmëruar se policia do të shtonte monitorimet në rrugë. Gjatë mbrëmjes së djeshme, në Tiranë janë ndëshkuar me pezullim të lejes së drejtimit 61 drejtues mjetesh, të […]

read more

Akuzat e Yuri Kim me reagime të ndryshme/ Tom Doshi e ka përgjigjen, Ramës i mbyllet goja

Tom Doshi ka një version të ndryshëm nga miku i tij Edi Rama, lidhur me akuzat e ambasadores amerikane për mospërfshirjen e deputetit shkodran në zgjedhje, pasi votuesit shqiptarë meritojnë më shumë. Ndërsa Doshi ka folur troç athere kur u shpall non grata  nga Shba, kryeministri ka mbylluar gojën në konferencën e sotme për shtyp. […]

read more

Koalicion me Tom Doshin? Rama reagon pas deklaratës së ambasadores Yuri Kim

Edi Rama u pyet nga gazetarët mbi deklaratat e ambasadores amerikane, Yuri Kim, lidhur me moskandidimin në zgjedhjet e 25 prillit të personave me të shkuar kriminale. Në një reagim të fundit, ambasadorja Kim publikonte deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit për politikanin shqiptar, Tom Doshi, ku shpallej ‘non grata’ në SHBA. Lidhur me këtë, […]

read more

“Nesër mblidhet Komiteti Teknik”, Rama paralajmëron shtrëngim masash

Gjatë konferencës ditën e sotme mbi situatën e pandemisë në vend, kryeministri Edi Rama paralajmëroi se nesër do të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve për të deklaruar masat e reja shtrënguese për kufizimin e përhapjes së virusit COVID-19. Sipas Kryeministrit do të ketë shtrëngime të masave, por çështja është që të vijojnë të zbatohen me […]

read more

Rama: Kemi siguruar 1.6 milionë vaksina

Kryeministri Edi Rama, në konferencë për mediat duke folur për situatën e pandemisë i bëri thirrje shqiptarëve që të mos dynden me ilaçe, pasi sipas tij kjo mënyrë mund të sjellë pasoja të parikuperueshme. “Janë 1012 mjekë që paguhen me 500 euro plus pagës në muaj dhe do paguhen deri në fund të luftës. Spitalet […]

read more

Rama: Kemi siguruar 1.6 milionë doza vaksinash për 800 mijë shqiptarë

Edi Rama theksoi se qeveria ka siguruar 1.6 milionë doza vaksinash për 800 mijë qytetarë. “Sot kemi 100 ambulanca të reja që merret vetëm me ketë punë. Sot kemi emergjencë kombëtare, e regjistruar kompjuterikisht për shërbime në kohë, që as imagjinohej më parë. Numri i testimeve është 10-fishuar në krahasim me muajin qershor. Kanë hyrë […]

read more

Arrestimet tek “Shefqet Ndroqi”/ Rama: Lajm i mirë, mesazh për bluzat e bardha

Kryeministri i vendit ka dalë ditën e sotme në një konferencë për mediat dhe ka folur dhe për arrestimet e kryera ditën e djeshme në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Sipas kryeministit një hap i tillë është i rëndësishëme për të ndërprerë zinxhirin e korrupsionit. Ndër të tjera, kryeministri e ka konsideruar arrestimin e 3 infermiereve dhe […]

read more

Shaip Kamberi mban fjalimin e parë shqip në Kuvendin e Serbisë, replikon me Daçiç

Përfaqësuesi i shqiptarëve në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka mbajtur fjalimin e parë shqip të bërë në Serbi një ditë më parë në seancën plenare. Pavarësisht ndërhyrjeve të vazhdueshme të kryeparlamentarit serb Ivica Daciç, Kamberi vazhdoi të flasë në shqip ndaj vendimit të  Gjykatës së Lartë në Beograd që ka refuzuar ta shpallë fajtor […]

read more
Pages 416 of 449