ALEANACA E NACIONALISTEVE SHQIPTARË NJË PARTI QË DUHET TË HYJË NE SKENEN MBARË SHQIPTARE

Ne këtë kohë   që po del e verteta në shesh se si ka qënë pluralizmi në  Shqiperi  dhe si është ndertuar ai per 30 -të vjet. Një mashtrim I paster I ish komunistave Na del për detyrë ti dalim atdheut zot përseri ..Ne një grup ish studenta dhjetori 90-të dhe,pjesa më emirë e diaspores sonë […]

read more

LEVIZJA STUDENTORE ANTIKOMUNISTE NË UNIVERSITETIN E SHKODRËS, MË 13 DHJETOR 1990DHE LIDERI I SAJ FLAMUR BUCPAPAJ

LEVIZJA STUDENTORE ANTIKOMUNISTE NË UNIVERSITETIN E SHKODRËS, MË 13 DHJETOR 1990DHE LIDERI I SAJ FLAMUR BUCPAPAJ 13 dhjetori i studentëve dhe i popullit të Shkodrës dha shembullin e revolucionit të mirëfilltëNë qoftë se kudo në Shqipëri lëvizja antikomuniste ka patur edhe vetëpërmbajtjen edhe “kompromisin”, në lëvizjen studentore të Shkodrës dhe të popullit të Shkodrës, të […]

read more

Karrotrec Andi

Pike shitje dru zjarri , cmimet me konkuruese ne treg… Dru zjarri lisi ahu per te kaluar dimrin sa me ngrohte. Gjithashtu kemi Pelet dhe Qymyr… Ne piken tone muji dhjetor esht muji i ofertave… Adresa- mezez afer top chanel. Tel. 0682090830 Gjithashtu Firma jone dispunon sherbim karrotrec brenda dhe jashte shqiperise me cmimet me […]

read more

Gazeta letrare dhe kulturore “Nacional” nderon me Cmim autoren

U PROMOVUA DJE NË QENDRËN E ARTEVE DHE KULTURËS “NACIONAL” NË TIRANË, LIBRI I POETESHËS BUJANA MALAJ “JAM POETJA E MERGIMIT” Gazeta letrare dhe kulturore “Nacional”, promovoi dje në Qendren Kombëtare të Kulturës dhe Arteve “Nacional” në Tiranë, librin e ri të poeteshës shqiptaro-britanike Bujana Malaj me titull “Jam poetja e mergimit”Në veprimtari morën pjesë […]

read more

Frrok Çupi, eksponent i nëntokës në studiot e Tiranës

Kam qeshur me të madhe këtu në Zvicër. Me siguri, më keni dëgjuar në Tiranë. Të mërkurën, më 13 tetor në mbrëmje, TopChanel, më ka kushtuar një edicion të emisionit ‘Open’. Tema ishte ‘Gjendja e Radiotelevizionit Shqiptar (RTSH)’. Ishte i ftuar F. Çupi, i parapëlqyer i veçantë i drejtueses së emisionit, i dërguar nga nëntoka […]

read more

SHQIPERIA ATDHEU YNË SOCIALIST DHE KRIZAT EKONOMIKE

Ne  keto kohe krizash  gjithkujt  i shkon mëndja tek qeveria ose tek qeveritë  Sepse populli gjithmonë pas zotit  ka shpresë tek qeveria e vet…Në Shqiperi  gjithmonë njerzit janë drejtuar qeverisë  ,sepse për një periudhe të gjatë  tek ne është mohuar zoti  Dhe është lavderuar qeveria  ….. Krizat  ne këtë tokë  janë të perditshme dhe të […]

read more

BE dhe SHBA bisedojnë për bashkëpunim

BE dhe SHBA duan të thellojnë bashkëpunimin për digjitalizimin dhe investimet strategjike. Do të flitet edhe për mosmarrëveshjet e mëdha me Kinën dhe vende të tjera. Këshilli i Tregtisë dhe Teknologjisë (TTC), të cilin Komisioni i BE-së dhe qeveria amerikane e themeluan pas takimit të tyre në Bruksel në qershor, do të takohet për herë […]

read more

Ministri i Brendshëm i Austrisë viziton Kosovën

Ministri i Brendshëm i Austrisë, Karl Nehammer, viziton sot Kosovën. Nehammer do të pritet nga ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla. Siç raporton Gazeta Express, takimi do të fillojë në ora 12:00 dhe mbahet në godinën e Ministrisë së Punëve të Brendshme, në Prishtinë. Pas takimit, të dy ministrat do të dalin në konferencë […]

read more

Bild: Serbia kërcënon Kosovën me luftë, rrezik për përplasje mes aleatëve të Rusisë dhe NATO-s

Media gjermane Bild e konsideron serioz kërcënimin e Serbisë për Kosovën e cila i ka dhënë një ultimatum 24-orësh NATO-s. Në faqen e parë të Bild shkruhet: Serbia e kërcënon Kosovën me luftë, ultimatum 24-orësh për NATO-n. Ajo i referohet tensioneve në kufi në lidhje me çështjen e reciprocitetit për targat mes Serbisë në Kosovës […]

read more

Ushtria serbe poziocionohet 2 km larg kufirit me Kosovën, vendosen 4 automjete të blinduara

Për 8 ditë me radhë, situata në veri të Kosovës vijon të jetë e tensionuar, teksa dy pikat kufitare Jarinja dhe Bërnjaku vijojnë të jenë të bllokuara nga protestuesit serbë. Serbia ka vendosur katër automjete të blinduara në veri me Kosovën, të cilët janë pozicionuar më pak se dy kilometra nga zona kufitare. Ministri i Mbrojtjes i Serbisë […]

read more
Pages 1 of 7
  • 1
  • 2
  • 7