14 raste të reja me Covid-19 në Kosovë dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë raportuar 14 raste të reja të infektuara me këtë virus. Sot janë shëruar 61 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.083. “Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.705 doza të […]

read more

Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë

Është rritur ndjeshëm numri i të infektuarve në Kosovë, krahasuar me ditët e fundit. Sot Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot 17 raste të reja me Covid. Sakaq, në 24 orët e fundit një qytetar ka humbur jetën si pasojë e virusit. Sot janë shëruar 86 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është […]

read more

Përfundon numërimi i votave në Kosovë, 21 komuna shkojnë në balotazh më 14 nëntor

Numërimi i votave në Kosovë ka përfunduar. PDK ka fituar katër komuna pa balotazh, Aleanca për AAK dhe LDK nga dy komuna, kurse Lëvizja Vetëvendosje nuk ka arritur fitore pa balotazh.  PDK ka fituar në Mitrovicë të Jugut, Ferizaj, Hani i Elezit dhe Skenderaj, ndërsa LDK ka fituar në Pejë dhe Lipjan. AAK ka fituar në Deçan dhe […]

read more

Asnjë viktimë dhe vetëm 1 rast me Covid-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19.  Ndërsa, pas një kohe të gjatë, Kosova ka regjistruar vetëm 1 rast të ri të infektuar me virus. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, nga 1 mijë e 419 testime, 1 qytetar ka rezultuar pozitiv në COVID-19. Sot janë shëruar 42 qytetarë, derisa […]

read more

Zgjedhjet lokale në Kosovë/ 21 komuna në balotazh, “Vetëvendosje” e Albin Kurtit nuk merr asnjë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka publikuar rezultatet paraprake të zgjedhjeve lokale që u mbajtën ditën e diel në vend. Bazuar në të dhënat e KQZ, 17 komuna në Kosovë tashmë e kanë një fitues, ndërsa 21 të tjera do të shkojnë në raundin e dytë të balotazhit. Partia Demokratike e Kosovës ka marrë […]

read more

Covid-19 në Kosovë/ 15 raste të reja dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar vetëm 15 raste të reja me COVID-19 dhe për fat të mirë asnjë viktimë. Mësohet gjithashtu se 56 qytetarë janë shëruar, ndërkohë numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.812. Në total numri i rasteve aktive është 745. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e […]

read more

Ulje drastike e rasteve me COVID-19 në Kosovë, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë njofton se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 20 raste të reja me COVID-19. Këto raste janë zbuluar pas testimit të mbi 1 mijë e 400 personave. Raste të vdekjes nuk janë regjistruar.  “Nga 1.467 testime, 20 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, […]

read more

Regjistrohen 924 raste aktive me koronavirus në Kosovë, injektohen mbi 7 mijë vaksina brenda ditës

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 924. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156,598, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 2,973 persona. Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.154 doza të […]

read more

Kosovë/ Asnjë viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 31 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë 31 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, ndërsa nuk është shënuar asnjë viktimë. Autoritet shëndetësore njoftojnë se sot janë shëruar 150 persona duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 156.598. Numri i rasteve aktivë në total është 924. Detaje:  14 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, […]

read more

Kosovë/ 29 raste të reja me Covid-19 dhe një viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Ndërsa, në 24 orë janë shëruar 36 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 156.448 persona. Në total numri i rasteve aktive në Kosovë është 1.043. Detaje nga Kosova:  13 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga […]

read more
Pages 1 of 25