Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se jeta e Mbretëreshës Elizabeth u vendos në rrezik gjatë festës së Krishtlindjes.

Disa burime kanë treguar për “The Sun” se autoritetet arrestuan një adoleshent, i cili synonte të vriste mbretëreshën me një hark dhe shtizë. Gjithashtu është publikuar dhe një video, në të cilën shfaqet një person i maskuar duke thënë se dëshiron “të vrasë Mbretëreshën”, në një mision “hakmarrjeje”.Policia britanike konfirmoi se hetuesit po “shqyrtojnë përmbajtjen e materialit filmik” pas arrestimit të një 19-vjeçari nga Southampton.