Dashi
Sot mund t’ju prezantohen skema të reja financiare, peshoni me kujdes të mirat dhe të këqijat përpara se të bëni ndonjë angazhim. Ka gjasa të ndodhë një mosmarrëveshje mes anëtarëve të familjes për një çështje delikate. Sot partneri juaj do të jetë më i prirur të thotë mendimin e tij, sesa të dëgjojë këndvështrimin tuaj.
Demi
Praktikoni meditimin dhe jogën për të përmirësuar aftësinë tuaj fizike. Ka gjasa të investoni më shumë në teknologji për të shpejtuar punën. Personaliteti juaj është paksa i ndryshëm nga ai i personave që ju rrethojnë dhe shpesh ju pëlqen të kaloni kohë vetëm.
Binjakët
Do ta keni të vështirë të përqendroheni në punën tuaj, pasi nuk do të jeni në formën e duhur sot. Një burim i ri i të ardhurave në jetën tuaj mund të gjenerohet nëpërmjet dikujt që njihni. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre.
Gaforrja
Sot do të jeni të relaksuar dhe të gatshëm për t’u argëtuar. Do të bëni ndryshime të favorshme në arredimin e shtëpisë. Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë.
Luani
Jeta juaj e dashurisë do të duket e qëndrueshme dhe e sigurt sot. Partneri/partnerja juaj do të jetë entuziast/e për planet dhe sipërmarrjet tuaja të reja. Ka gjasa të mos i realizoni të gjitha planet gjatë ditës së sotme.
Virgjëresha

Shmangni të qenit pesimist për problemet në jetë, kjo vetëm do t’ju pengojë të shihni mundësitë pozitive që shtrihen para jush. Mund ta çoni biznesin në lartësi të reja sot. Një mik mund të kërkojë këshillën tuaj për të zgjidhur një problem personal.
Peshorja
Pasuria juaj më e madhe është sensi i humorit, përdoreni atë në avantazhin tuaj. Shumë nga shqetësimet tuaja do të largohen sot. Performanca juaj mund të jetë nën vëzhgim në vendin e punës.
Akrepi
Mundohuni të dilni herët nga zyra dhe të gjeni pak kohë për veten tuaj. Një mik i vjetër mund t’ju japë këshilla biznesi ose të bëjë sugjerime se si mund të fitoni më shumë para përmes disa aktiviteteve të caktuara. Ndjekja e këshillave të tyre ka gjasa t’ju sjellë rezultate të mira.
Shigjetari
Do të merrni para që do të ndihmojnë në përmirësimin e gjendjes aktuale financiare. Miqtë do t’ju vijnë në ndihmë nëse është e nevojshme. Ka gjasa që sot të takoni dikë mjaft të dashur.
Bricjapi
Besnikëria dhe shpirti pozitiv i bashkëshortit/bashkëshortes suaj do t’ju ndriçojnë ditën. Mund të ketë një përvojë romantike në jetën tuaj sot. Bëni kujdes në aspektin profesional, pasi mund të jeni nën vëzhgim.
Ujori
Ruani qetësinë përballë vështirësive, përndryshe mund të ketë komplikime në ditët në vijim. Dikush që njihni mund t’ju kërkojë një favor të madh sot. Ndihma e tyre mund t’ju vërë në një pozitë të vështirë. Lajmi për një anëtar të ri në familje mund t’ju magjepsë.
Peshqit
Ka gjasa që një miqësi të prishet sot, ndaj bëni kujdes më fjalët! Gjithashtu, mund të mos jeni në humor të mirë dhe mund të mërziteni me partnerin/partneren për një çështje të parëndësishme.