08:15 – 26.02.21gsh

Dashi

Nëse ndiheni pak si të alarmuar sot, mos u shqetësoni. Kjo mund të jetë një gjë e mirë. Përdorni pak kujdes në gjithçka që bëni për t’u qënë të sigurt. Kjo është e përshtatshme edhe në marrëdhënien tuaj sentimentale. Sa i përket parave, ka një shkëndijë interesante për ju.

 

Demi

Dinjiteti personal mund të jetë i rëndësishëm për ju sot. Kjo mund të vijë kur gjërat shkojnë keq ose nëse akuzoheni për diçka që nuk e keni bërë. Ju gjithmonë keni kontroll mbi dinjitetin tuaj. Veprimet tuaja të përditshme e pohojnë këtë. Mbroje fort dinjitetin tënd nëse sfidohet.

Binjaket

Mos u habisni nëse dikush ju përshkruan si konservator. Mund të jetë e vërtetë. Mund të tregojë se është e rëndësishme për ju të mbani kontroll mbi shumicën e gjërave. Jini krenarë për atë që jeni.

 

 

Gaforrja

Prindërit tuaj ndoshta ndikojnë në mënyrën se si ju mendoni, veproni dhe ndiheni, si në të kaluarën ashtu edhe tani. Merrni kohë për të mësuar më shumë në lidhje me shenjën e prindërve sot për t’ju ndihmuar ta kuptoni atë dhe marrëdhënien që keni.

Luani

 

Përqendrohuni te vetja juaj sot. Kujdesuni për shëndetin tuaj. Ju ndoshta e dini që kjo është diçka për të cilën duhet të kujdeseni gjithmonë, jo vetëm ndonjëherë. Rutinat ditore janë të rëndësishme. Varet nga ju që t’i përmbaheni atyre. Kujdesuni që mos lini pas dore marrjen e vitaminave.

Virgjeresha

Asnjë ëndërr nuk është shumë e madhe ose tepër vonë për tu përmbushur. Sot mund të jeni duke menduar për ëndrrat tuaja të veçanta. Ndoshta aspiron të bësh diçka vërtet të shkëlqyer. Çfarëdo që të jetë mund të ndodhë nëse besoni në veten tuaj dhe punoni fort.

Peshorja

Shanset janë të mira që ju të merrni një dorë ndihme nga dikush që është më i madh se ju. Mos hezitoni të kërkoni për mendimet, idetë dhe ndihmën e tyre. Ata ndoshta do të kënaqen duke qenë në gjendje ta bëjnë këtë për ju. Jini të hapur dhe pranoni mbështetjen që ju ofrohet.

 

 

Akrepi

Sot, mund të mendoni për konkurrencën dhe qëllimet e mundshme në të ardhmen. Për çfarë keni ëndërruar si fëmijë? A jeni afër realizimit të saj? Nëse jo, merrni kohë për të menduar gjëra të tilla dhe, nëse është e nevojshme, kthehuni në rrugën e duhur.

 

Shigjetari

Sot mund të mendoni për financat tuaja. Asnjëherë nuk është vonë për të mësuar në lidhje me kursimin dhe investimin, veçanërisht nëse ka diçka që dëshironi të bëni me të vërtetë, si udhëtimet. Pavarësisht se si kanë shkuar punët tuaja deri më sot, ndryshimi fillon tani.

 

 

Bricjapi

Merrni kohë sot për t’u kujdesur për shëndetin tuaj. A pushoni mjaftueshëm, hani ushqimet e duhura, merrni vitamina dhe ushtroheni çdo ditë? Të gjitha këto ju ndihmojnë të keni një jetë të shëndetshme. Të jetosh një jetë të gjatë dhe të shëndetshme është diçka që të gjithë e dëshirojmë.

Ujori

Sot mund t’ju duhet të organizoni gjërat dhe menaxhoni më mirë jetën tuaj. Eshtë e mundur të planifikoni çdo ditë në mënyrë që të keni kohë të mjaftueshme për të bërë atë që duhet të bëni, si dhe të bëni gjithçka që dëshironi të bëni. Vendoni prioritete në jetën tuaj.

Peshqit

A është jeta juaj ajo që keni ëndërruar se do të ishte? Nëse jo, merrni parasysh atë që mund të bëni për ta ndryshuar atë. Ndoshta ka ardhur momenti t’i thoni jo gjërave të vjetra dhe të hyni në veprim sot, jo neser, për t’i realizuar ato duhet të shtriheni në shpinë dhe të shikoni retë ose yjet. Ky aktivitet si fëmijë mund të ndezë disa ide për ju.