Dashi
Nëse nuk jeni të sigurt në punën, marrëdhënien ose familjen tuaj dhe ndiheni të kërcënuar nga dikush, është koha të hidhni një vështrim mbi shkakun. Pse nuk ndiheni aq solid? Çfarë po shkakton pasigurinë tuaj? Kërkoni përgjigjet.

 

 

Demi
Ju mund të ndiheni të pasigurt për pamjen tuaj sot. Ky mund të jetë një cikël vicioz për ju. Në vend që të veçoni veten, merrni parasysh gjetjen e mënyrave për të pranuar veten siç jeni. Në aspektin profesional do të ndiheni i paplotësuar.

Binjakët
Xhelozia mund t’ju përfshijë sot. Çelësi për të gjitha është të kuptoni se ku dhe pse ndiheni të pasigurt. Nëse jeni xheloz për një shok, çfarë po ndodh në marrëdhënie? Kontrolloni shkakun e xhelozisë.

Gaforrja
Artet dhe zanatet mund të tërheqin vëmendjen tuaj sot. Edhe nëse anoni më shumë nga sporti, një vijë artistike ka të ngjarë të jetë mjaft e fortë tek ju. Lejoni vetes mundësinë për të eksploruar këtë, pasi energjia e ditës do t’ju japë shumë aftësi.

Luani
Të merresh vesh me të tjerët mund të jetë sfiduese sot. Ndikimi nga aspektet planetare mund të bëjë që ju të preferoni të tërhiqeni dhe të izoloheni. Ushtroni durim dhe shmangni konfliktet.

Virgjeresha
Ndikimi nga planetët mund të rrisë ndjeshmërinë tuaj për pothuajse gjithçka. Shanset janë të mira që aspekti profesional të jetë në favorin tuaj. Kujdesuni më shumë për shëndetin tuaj sot.

Peshorja
Ekziston një vijë e hollë midis ambicieve dhe fiksimit. Përpiquni të mendoni më shumë për realizimin e projekteve tuaja, por pa dëmtuar të tjerët. Me paratë do të keni një raport jo shumë të mirë sot.

Akrepi

Mos veproni impulsivisht sot. Mund të jetë e lehtë ta ngatërrosh këtë me spontanitetin. Mendoni gjithçka, siç janë vendimet, projektet apo kontratat. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, bëni kujdes që të mos keni besim shumë shpejt.

Shigjetari
A është koha për të marrë një qasje më drastike ndaj një problemi? Nëse keni bërë disa përpjekje për të zgjidhur problemin tuaj, por pa rezultat, mund ta rimendoni. Së pari mendojini gjërat me kujdes.

Bricjapi
Trokitni në krijimtarinë tuaj për të zhbllokuar rrjedhën emocionale sot. Ky mund të jetë një mjet i fuqishëm. Kreativiteti është një pjesë e madhe e asaj që je, pothuajse aq e madhe sa komunikimi. Shprehuni përmes krijimtarisë dhe planifikoni të bisedoni me dikë të afërt.

Ujori
Sot do t’ju duhet t’i mendoni gjërat më me detaje në rast se po planifikoni të bëni një investim. Aspekti planetar nuk është shumë i favorshëm me paratë, por në dashuri do të jeni i përmbushur.

Peshqit
Koha është thelbësore për të gjithë. Përballuni me çfarëdo gjëje që ju shqetëson, në mënyrë që të filloni të rregulloni gjërat. Në dashuri mund të përballeni me disa keqkuptime ndërsa me paratë do t’ju duhet të merrni disa vendime drastike.