Gjeni në vijim parashikimin e horoskopit për ditën e shtunë.

Dashi: Aktivitetet në natyrë do të jenë të dobishme. Shanset për përfitime monetare. Do të shijoni kohën me familjarët pasi presioni i punës duket të jetë i ulët. Fjalët e ashpra të të dashurit tuaj mund t’ju shqetësojnë. Mos u mbështetni tek të tjerët për ndihmë në vendin e punës. Puna vullnetare do t’ju ndihmojë ta shikoni veten më pozitivisht. Të afërmit tuaj mund të ndikojnë në jetën tuaj martesore.

Demi: Mos i lini pas dore prindërit tuaj. Mblidhni paratë dhe dini kur dhe ku të shpenzoni me mençuri. Ditë e përshtatshme për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve. Mos llogarisni që të tjerët të bëjnë punën tuaj. Do ta vlerësoni jetën tuaj bashkëshortore.

Binjakët: Udhëtimi i papritur mund të jetë i lodhshëm. Përmirësimi i gjendjes financiare do ju bëjë të aftë për blerje të rëndësishme. Mund të takoni një mik të vjetër në mbrëmje. Ju duhet të kaloni kohë me të dashurin tuaj për të njohur dhe kuptuar njëri-tjetrin më mirë. Shmangni njerëzit që mund të dëmtojnë reputacionin tuaj. Bashkëshorti juaj mund t’ju bëjë një surprizë.

Gaforrja: Presioni nga të moshuarit në vendin e punës dhe mosmarrëveshja në shtëpi do t’ju sjellë stres. Njerëzit që shmangin taksat do të përballen me telashe të mëdha. Punët në pritje të shtëpisë do t’ju marrin pak nga koha juaj. Zgjidheni grindjen tuaj të kahershme pasi mund të jetë shumë vonë. Për shkak të ardhjes së një mysafiri në mbrëmje, i gjithë planifikimi juaj do të shkojë dëm. Një i huaj mund të shkaktojë grindje mes jush dhe partnerit tuaj.

Luani: Një person shpirtëror sjell bekime dhe sjell paqe mendore. Fitimet e parave nuk do të jenë sipas pritshmërive tuaja. Mbrëmja me miqtë do jetë e këndshme. Gjithçka që ju nevojitet është të jeni të vetëdijshëm për atë që po ndodh përreth. Tensioni do të rritet nëse jeni shumë shtytës në punë. Përpiquni të kuptoni nevojën e të tjerëve përpara se të merrni ndonjë vendim. Në kohën tuaj të lirë do të kryeni detyra të tilla që keni planifikuar dhe menduar t’i kryeni, por nuk keni mundur. Do të kuptoni se partneri juaj i jetës është më i ëmbël se saharina.

Virgjëresha: Suksesi nga sipërmarrjet e kaluara ju ngre besimin. Do të keni një dëshirë për të fituar para të shpejta. Mund të kaloni kohë të gëzueshme me familjen dhe miqtë. Do ta ngacmoni partnerin tuaj romantik duke zgjatur thirrjen tuaj. Ditë e mirë për të nisur një sipërmarrje të re në partneritet. Të gjithë ka të ngjarë të përfitojnë. Por mendoni përpara se të bashkoni duart me partnerët. Udhëtimet do të sjelli kënaqësi dhe do të jenë shumë edukuese. Mund të keni një debat me bashkëshortin gjatë ditës, por do të zgjidhet më vonë.

Peshorja: Duhet të keni vetëbesim duke luftuar sëmundjen dhe situatën e vështirë. Investimi në banesën tuaj do të jetë fitimprurës. Mos bëni gjykime të shpejta për njerëzit dhe motivet e tyre. Ata mund të jenë nën presion dhe kanë nevojë për dhembshurinë dhe ndihmën tuaj. Ka mundësi të përballeni me vështirësi për të shprehur ndjenjat tuaja përpara të dashurit tuaj. Ndërmarrjet e përbashkëta të bëra do të jenë të dobishme në planin afatgjatë, por do të përballeni me disa kundërshtime të mëdha nga partnerët. Koha juaj e lirë do të humbet për shkak të disa punëve të panevojshme. Të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të shqetësojnë lumturinë tuaj martesore.

Akrepi: Nuk ka nevojë të shqetësoheni për shëndetin tuaj. Njerëzit rreth jush do t’ju ngrenë moralin dhe shpirtin. Pozicioni juaj financiar ka të ngjarë të përmirësohet për shkak të rikuperimit të detyrimeve në pritje. Bashkëshorti do t’i kuptojë ndjenjat tuaja dhe do t’ju japë mbështetjen e nevojshme. Gjithmonë duhet të mendoni dy herë përpara se të bëni ndonjë koment për të tjerët. Gjasat janë të mëdha që të përballeni me disa vështirësi në vendin tuaj të punës. Pavarësisht orarit tuaj të ngjeshur, duhet të përpiqeni të kurseni pak kohë për familjen dhe miqtë tuaj. Një i afërm mund t’ju bëjë një surprizë.

Shigjetari: Meditimi dhe joga duhet të praktikohen për përfitime shpirtërore dhe fizike. Ka mundësi të merrni mbështetje financiare nga një prej të afërmve tuaj. Duhet të zhvilloni një qëndrim pozitiv ndaj jetës dhe punës. Dëgjoni me kujdes të tjerët dhe përpiquni të kuptoni ndjenjat e tyre për të përmirësuar personalitetin tuaj. Mundohuni t’i zgjidhni gjërat në një mënyrë paqësore dhe të gëzoni një jetë të lumtur familjare. Pavarësisht orarit të ngjeshur, mund të kurseni pak kohë për partnerin tuaj. Suksesi dhe njohja do të ishin tuajat nëse qëndroni të fokusuar në punën tuaj. Bashkëshorti juaj mund të përballet me disa komplikime shëndetësore.

Bricjapi: Mund të jeni të prirur drejt sporteve në natyrë. Joga dhe meditimi mund t’ju sjellin dobi. Kursimet tuaja mund t’ju ndihmojnë. Ju mund të preferoni të kaloni kohën e lirë me fëmijët në familje. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë mjaft emocionuese. Kalimi i ca kohësh me një të moshuar në familje mund t’ju japë disa njohuri se si të trajtoni situatën e vështirë. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ujori: Duhet të kontrolloni marrjen e kalorive. Vëllai juaj mund të marrë hua para nga ju. Mund të ketë vështirësi financiare për ju. Aura juaj e pastër mund të transformojë mjedisin tuaj të afërt. Ju mund të merrni pak kohë për veten tuaj. Mund të jetë një nga ditët më të mira të jetës suaj martesore.

Peshqit: Mund të merrni mbështetje nga njerëzit përreth jush. Investimi në pasuri të paluajtshme mund të jetë fitimprurës. Injorimi i detyrave të shtëpisë mund të shqetësojë njerëzit që jetojnë me ju. Mund t’ju duhet të veproni ashtu siç e kërkon situata në vendin e punës. Në fund të ditës, një bisedë plot shpirt me bashkëshortin tuaj gjatë darkës mund t’ju ngrejë humorin.