Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Dita nuk do të nisë në mënyrën më të mirë, shtyni diskutimet në dashuri. Periudha e ndryshimeve në vendin e punës.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Falë një Hëne të favorshme, çdo mosmarrëveshje me ish. Lajmet po vijnë në punë. Dhe duhet të sqarohen gjërat në mënyrë të qetë që të shkojnë mirë.

 

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Ditë pozitive edhe në dashuri për të lindurit e kësaj shenje. Kërkoni zgjidhje në punë edhe nëse së shpejti mund të keni përmbysje.

 

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Nuk është një ditë e favorshme nëpër shkak të Hënës së kundërt. Do të jeni të angazhuar në projekte të reja pune.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Është një ditë e mirë për dashurinë. Merre me qetësi në punë, mos shko në gara.Në dashuri gjërat do shkojnë për së mbari.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Vitalitet i mirë në dashuri. Po nisni sipërmarrje të suksesshme në karrierë. Karriera do punë dhe përkushtim të madhe që të mbërrini majat e suksesit

 

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Mund të jetë një ditë e vështirë në dashuri, duke mos përjashtuar rishfaqjen e tensioneve të vjetra. Në punë është më mirë që diskutimet e rëndësishme t’i shtyni për një ditë tjetër.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Fillimi pozitiv i javës për ndjenjat. Mund të keni plane të mira, por disa vështirësi në organizim.

 

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Hiqni dorë nga një histori dashurie që nuk ju bën të ndiheni mirë. Jeni gati për të bërë projekte të rëndësishme në punë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Pasioni kthehet, hapësirë ​​për ndjenja. Në punë, ata që kanë një rol përgjegjësie do të duhet të zgjidhin problemet.

 

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Nga e hëna gjërat në dashuri mund të ndryshojnë, Venusi nuk është më kundër. Në punë mund ta shikoni të ardhmen me sy të ndryshëm.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Më në fund kjo shenjë fillon të rikuperohet në dashuri. Në vendin e punës ka zgjedhje të rëndësishme.