Peshqit 

Do të preferoni të mbylleni në botën tuaj, në ëndrrat tuaja sesa në realitet. Një mënyrë si çdo tjetër për të shmangur një konflikt. Por kjo nuk ju prek personalisht dhe ju mund të preferoni të mos e shihni. Ka shumë zhurmë, mbase për çështje punësimi të pacaktuar, por që nuk ju shqetësojnë drejtpërdrejt. Sido që të jetë, konsideroni se mbështetja juaj mund të jetë e rëndësishme për dikë që ju do.

Dashi 

Për horoskopin e Paolo Fox do të jetë e vështirë të mos lejoni që emocionet tuaja të shfaqen, përballë një situate në të cilën mund të ketë acarim, ose përballë vendimeve drastike që ju i shihni të papërshtatshme për situatën. Ju do të donit të ishit në gjendje të reagonit, por për momentin nuk duket e mundur. Për fat të mirë, aspekti i mirë i Venusit qetëson tendencën tuaj për të reaguar shumë fort ndaj ngjarjeve. Kjo nuk është koha për t’u shprehur ose për të vepruar.

Demi 

Paolo Fox sot ju fton të distancoheni, nëse ka kaos rreth jush përpiquni të mos përfshiheni, kurrë nuk i dihet, mund të kthehet kundër jush. Situata është e trazuar dhe atmosfera e përgjithshme që mund të jetë stresuese. Ju mund të keni frikë nga diçka, siç është një vështirësi ekonomike, por ndiheni të mbrojtur dhe vështirësitë duket se janë larg jush. Ju keni një familje të fortë dhe miqësore ose një grup miqsh që ju ndihmojnë të shihni realitetin ashtu siç është, dhe jo siç e sheh imagjinata juaj.

Binjakët 

Do të dëshironi të reagoni fuqishëm ndaj një ngjarjeje, duke u shprehur me zë të lartë ose në rrjetet sociale për të arritur sa më shumë njerëz. Por sigurohuni që fjalët tuaja nuk janë agresive: kur ne shkruajmë fjalë të forta, ne marrim po aq në këmbim. Shprehuni, por pa qenë agresivë. Venusi ju inkurajon të shprehni dashuri dhe jo agresion. Nëse keni probleme me një nga marrëdhëniet tuaja, përballeni situatën me durim.

Gaforrja

Konfigurimi i yjeve nuk është i jashtëzakonshëm. Marsi është në disonancë me Uranin dhe Saturnin. Shenjat e prekura nga ky aspekt janë Luani, Demi, Ujori dhe ato nuk janë në një marrëdhënie negative me ju, kështu që thjesht mund të shqetësoheni nga ngjarjet e jashtme. Edhe nëse situata ju shqetëson, ju merrni shpërblime të këndshme. Kini kujdes që imagjinata juaj pjellore të mos jetë mashtruese, gjeni një ekuilibër midis ëndrrës dhe realitetit.

Peshorja 

Sot dhe nesër ndjeni se në punën tuaj duhet të keni kontrollin, por duket se situata po ju del nga duart. Duket sikur dikush është më i fortë se ju tani. Sidoqoftë, me forcë, do të jeni në gjendje të rifitoni kontrollin, do të duhet koha e nevojshme, por do të arrini atje. Ka një konflikt në ajër dhe nuk ju pëlqen aspak. Ndoshta me një nga miqtë tuaj tensioni është i lartë. Vëmendja që ju japin të tjerët ose partneri juaj ju forcon.

Shigjetari

Horoskopi i Paolo Fox për 8 korrikun 2021, sinjalizon se nuk keni asgjë për t’u frikësuar në një situatë që, pavarësisht nga gjithçka, ju zemëron sepse nuk keni asnjë mënyrë për të luftuar një padrejtësi ose një problem që nuk ju intereson direkt. Do të ishte mirë nëse edhe të tjerët do të kishin të njëjtën ndjeshmëri ose pikëpamje për gjërat si ju. Por mbase duhet të jeni të duruar dhe të prisni kushte më të mira, për të qenë në gjendje të veproni.

Bricjapi 

Fjalët tuaja të mençura, këshillat tuaja të arsyes së shëndoshë, pamja juaj realiste e situatës tuaj ose e botës, e gjithë kjo mund të jetë shumë qetësuese për ata që ju rrethojnë dhe që, pa ju, mund të panikojnë. Por duke pasur parasysh situatën ekonomike, diçka domosdoshmërisht po i trazon ata që janë përreth jush, dhe ju nuk jeni gjithmonë në gjendje të jeni qetësues. Por mbase është e drejtë që edhe të tjerët duhet të marrin përsipër përgjegjësitë e tyre.

Ujori 

Ka një konfigurim shumë stresues që ndodh me Marsin përballë jush dhe në disonancë me Saturnin dhe Uranin. Ata janë planetë të fortë, por shumicën e kohës lidhen me kolektivin. Prandaj është e mundur që situata aktuale të mos ju shqetësojë ju personalisht por të keni frikë për dikë, ose për të tjerët në përgjithësi. Dukeni të mbrojtur, mbase sepse nuk shqetësoheni shumë.

Luani 

Marsi është i bashkuar me Diellin tuaj dhe në disonancë me Uranin dhe Saturnin. Gjithçka po shkon keq, mund të mendoni se, edhe nëse keni punuar kaq shumë, përpjekjet tuaja nuk po japin rezultate siç shpresoni. Situata është paksa e trazuar, por fatmirësisht Saturni ju ngadalëson dhe shmang zgjedhjet impulsive. Venusi ju ndihmon ta shihni jetën në një mënyrë pozitive dhe të vlerësoni dashuritë tuaja. Kushtojini vëmendje shenjave në lidhje me punën tuaj dhe ndryshimeve që po përgatiten për gjysmën e dytë të vitit 2021 dhe vitit 2022.

Virgjëresha 

Jeni të shqetësuar, por janë të tjerët që do të veprojnë në një mënyrë të tillë që të shqetësoheni. Mund të ketë ndonjë situatë të paqartë dhe të trazuar, e cila megjithatë nuk duket se ju prek drejtpërdrejt. Në mos ka probleme për partnerin që reagon keq ndaj provokimeve tuaja. Mos projektoni veten në një të ardhme të pasigurt, përpiquni të jeni sa më pozitivë.

Akrepi 

Nuk është e lehtë tani, asgjë nuk ecën në rrugën tuaj, duhet ta lini këtë javë të shkojë duke bërë minimumin e duhur. Dashuria ose miqësia duket se janë garanci e mirë kundër trazirave që ju rrethojnë. Kur keni mbështetjen e atyre që ju duan, ju e dini që nuk keni nga çfarë të keni frikë, keni forcën që ju nevojitet brenda jush dhe asnjë situatë nuk mund t’ju destabilizojë.