Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Shëndeti do mbetet i mirë pavarësisht ditës plot tension. Përqendrohuni në çështjet që lidhen me tokën dhe pasuritë e paluajtshme. Puna në shtëpi do të jetë e lodhshme.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Shanset janë për të marrë përfitime monetare nga ana e nënës. Miqtë do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë. Mbrëmjet me miqtë do jenë të këndshme

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Mund të hasni probleme në shlyerjen e kredive. Fëmijët mund të sjellin lajme emocionuese për ju. Shanset janë që të keni një takim romantik. Përdorni gjykimin tuaj përpara se të regjistroheni për ndonjë sipërmarrje të kushtueshme

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Sidomos, pacientët me presion të gjakut të çrregullt duhet të jenë më të kujdesshëm për shëndetin e tyre. Personat e kësaj shenje të horoskopit që punojnë ose studiojnë dhe qëndrojnë larg shtëpisë këshillohen të mbajnë distancë.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Preferohet që të dilni për një shëtitje të gjatë, gjë që do t’ju ndihmojë në forcimin e shëndetit tuaj. Sigurohuni se ku i vendosni paratë tuaja të fituara me vështirësi pasi investimet e mençura do të sjellin kthime të mira.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Shëndeti juaj i përgjithshëm do të mbetet i mirë, por udhëtimet e shumta do të jenë shumë të vështira dhe stresuese. Këshillohet të vlerësoni kohën dhe paratë ose përndryshe ditët e ardhshme do të jenë plot me telashe dhe sfida.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Duhet të bëni disa ushtrime mendore duke lexuar diçka interesante. Ka mundësi të merrni fitime monetare në mbrëmje, të cilat mund të zgjidhin disa nga çështjet tuaja të ngutshme.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Do të kënaqeni me aktivitete sportive dhe evente në natyrë. Të gjitha paratë që keni investuar në të kaluarën për ta bërë të ardhmen tuaj të begatë do të korrin rezultate të frytshme.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Jini optimistë dhe shikoni anën më të ndritshme të çdo gjëje. Shpresat dhe dëshirat tuaja mund të përmbushen. Gjendja juaj financiare do përmirësohet. Do të keni shumë mundësi për të fituar para.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Ëndrrat tuaja mund të realizohen. Mosmbajtja e qetësisë mund të shkaktojë një lloj telashe për ju. Mund të krijohen burime të reja të ardhurash.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Nënat e ardhshme duhet të kenë kujdes të veçantë. Mund ta gjeni veten në një situatë të re emocionuese. Fitimet financiare mund të jenë të mundura.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Do të jeni në gjendje të mirë shëndetësore. Mund të mos jeni në gjendje të kurseni mjaftueshëm para. Për fat të mirë, situata juaj do të përmirësohet së shpejti.