Horoskopi ditor 16 nëntor 2022.


Dashi: Horoskopi i ofron Dashit një pushim nga zhurma e përditshme dhe nxitimi i përjetshëm. Mundohuni të paktën shkurtimisht të tërhiqeni dhe të braktisni plotësisht problemet e botës së jashtme. Ndoshta do të arrini të kuptoni thelbin e vërtetë të gjithçkaje që po ndodh. Në tremujorin e fundit të hënës, çdo procedurë që synon trajtimin dhe shërimin e trupit është efektive. Nëse vuani nga lëndime kronike ose dhimbje në shtyllën kurrizore, shkoni për gjimnastikë. Jini aktiv në çështjet e dashurisë: Hëna në Luan është e favorshme për sinqeritet. Tani jeni më tërheqës se kurrë, përdorni fuqinë e sharmit tuaj për qëllimin e synuar: flirtoni, filloni romane marramendëse. Një moment shumë i përshtatshëm për të reflektuar për pjesën tjetër. Nëse nuk keni mundësi të shkoni në një udhëtim tani, yjet premtojnë ndryshime të shpejta. Gjasat janë që udhëtimi i shumëpritur të realizohet.

 

Demi: Horoskopi i ofron Demit të angazhohet në krijimtari: arti frymëzon kreativitetin. Ndoshta talenti i një poeti ose një artisti dremit në ju, thjesht besoni në veten tuaj. Çereku i fundit i hënës është një periudhë e vështirë: trupi duhet të përballojë ngarkesat e shtuara. Lehtësoni një banjë relaksuese me zierje bimore për të lehtësuar tensionin nervor. Pozicioni i hënës në Luan premton një jetë personale të stuhishme. Nëse nuk jeni ende në një lidhje, shikoni rrethinën tuaj. Ndoshta lumturia juaj është shumë afër, thjesht duhet të shtrini dorën drejt saj. Ka mundësi që në të ardhmen e afërt të keni një burim të ri të ardhurash. Ndoshta duhet të mendoni se si ta ktheni hobin tuaj në një mënyrë për të fituar para. Të paktën kushtojini vëmendjen e duhur kësaj çështjeje.

 

Binjakët: Horoskopi i këshillon Binjakët të braktisin çdo përpjekje për të ndikuar në atë që po ndodh: imitimi i aktivitetit të fuqishëm nuk do të çojë në sukses. Thjesht pushoni ose kaloni një pjesë të përgjegjësive tuaja te të tjerët. Në çerekun e fundit të hënës rritet rreziku i lëndimit për shkak të pakujdesisë. Nëse përjetoni dobësi, ankth ose acarim, zëvendësoni stërvitjen e forcës me ushtrime relaksimi. Binjakët, të cilët kanë dobësi për argëtimin dhe aventurën, do të kenë mundësi të ndryshojnë jetën e tyre për mirë. Hëna në Luan i jep shtysë veprimit, pajis me eksitim, kështu që të gjitha ëndrrat mund të përmbushen. Përpara ju presin surpriza të këndshme: një udhëtim romantik, takime interesante, blerje të suksesshme. Ju mund të mbështeteni në bujarinë e miqve dhe fansave, lejoni vetes të shijoni një qëndrim të këndshëm.

Gaforrja: Horoskopi u ofron Gaforreve të ndalojnë së vuajturi për ngjarje që nuk mund të ndryshohen më. Vetëm një qëndrim pozitiv do t’ju ndihmojë të kapërceni të gjitha fatkeqësitë: lini shqetësimet pas. Në çerekun e fundit të hënës rritet rreziku i lëndimit për shkak të pakujdesisë. Nëse përjetoni dobësi, ankth ose acarim, zëvendësoni stërvitjen e forcës me ushtrime relaksimi. Nëse po mendoni të ndryshoni profesionin tuaj, kërkoni këshilla nga njerëzit e afërt. Hëna në Luan jep optimizëm të tepruar, ndaj rreziku për të mbivlerësuar forcën tuaj është shumë i madh. Në mënyrë të papritur për veten tuaj, ju mund të bëheni një personalitet popullor, një ikonë e vërtetë e stilit. Mos dyshoni në shijen tuaj, shkoni në pazar dhe merrni një gardërobë të re, zgjedhja juaj do të jetë jashtëzakonisht e suksesshme.

Luani: Horoskopi për ditën e nesërme e këshillon Luanin të kujdeset për forcën shpirtërore dhe fizike. Nëse është e mundur, kaloni këtë ditë në vetmi, mendoni për gjithçka që ndodh në jetë: të menduarit është çelësi për të kuptuar veten. Në çerekun e fundit të hënës rritet rreziku i lëndimit për shkak të pakujdesisë. Nëse përjetoni dobësi, ankth ose acarim, zëvendësoni stërvitjen e forcës me ushtrime relaksimi. Me shumë mundësi, do të arrini të rregulloni jetën tuaj personale. Pozicioni i Hënës tek Luani rrit eksitimin, dëshirën për çdo gjë të rrezikshme, ndaj shanset për një romancë marramendëse janë shumë të larta. Përpara ju presin surpriza dhe takime të këndshme. Sidoqoftë, mos harroni për pamjen tuaj, mbani mend se ata takohen në rroba. Përditësoni veshjet tuaja, blini veshje të bukura.

 

Virgjëresha: Horoskopi për ditën e nesërme u ofron Virgjëreshave jo shumë dëshirë për të përmbushur detyrën e tyre profesionale. Lejoni vetes pak pushim, kjo do t’ju ndihmojë të rikuperoni. Çereku i fundit i hënës është një periudhë e vështirë: trupi duhet të përballojë ngarkesat e shtuara. Lehtësoni një banjë relaksuese me zierje bimore për të lehtësuar tensionin nervor. Tani Virgjëresha mund të marrë jetën e saj personale: Hëna në Luan rrit dëshirën për aventura dashurie. Edhe nëse nuk ka asnjë person të denjë në mjedisin tuaj, mos u dorëzoni, vazhdoni të kërkoni për idealin tuaj. Mos kini frikë të merrni përsipër angazhime shtesë, pasuria është në anën tuaj. Jetoni me forcë të plotë, tregoni interes për gjithçka të re. Ju mund të përballeni lehtësisht me detyra të çdo kompleksiteti, ndaj mos u bëni dembel.

Peshorja: Horoskopi i këshillon Peshoret të përmbahen nga aktiviteti i vrullshëm; nuk duhet të mbështeteni në ndonjë dhuratë serioze të fatit në këtë ditë. Në çerekun e fundit të hënës rritet rreziku i lëndimit për shkak të pakujdesisë. Nëse përjetoni dobësi, ankth ose acarim, zëvendësoni stërvitjen e forcës me ushtrime relaksimi. Pozicioni i Hënës tek Luani i bën njerëzit më të hapur dhe më të çliruar, ndaj mos kini frikë të tregoni veten nga ana e re. Nëse më parë nuk keni pasur interes për punët e fëmijëve, planifikoni kohën e lirë të përbashkët. Tani më mirë të mos ndërhyni në rrjedhën natyrore të ngjarjeve. Përpara keni një kohe shumë të mundimshme, kështu që ka kuptim të përmbaheni nga iniciativat. Gatishmëria për veprim është çelësi i një të ardhmeje të suksesshme.

 

Akrepi: Horoskopi i këshillon Akrepat të dalin në natyrë, mundësisht në shoqërinë e njerëzve të dashur. Punët urgjente do të presin, gjëja kryesore është shëndeti mendor. Çereku i fundit i hënës është një periudhë e vështirë: trupi duhet të përballojë ngarkesat e shtuara. Lehtësoni një banjë relaksuese me zierje bimore për të lehtësuar tensionin nervor. Tani Akrepat janë shumë të fiksuar në ambiciet e tyre për të diskutuar tema të tjera. Hëna në Luan rrit tipare të tilla si ambicia dhe kotësia, thjesht drejtojeni energjinë në drejtimin e duhur. Bëni diçka të dobishme, për shembull, rregulloni një apartament. Nuk është e nevojshme të filloni një rinovim madhështor, mund ta rifreskoni paksa brendësinë. Vetëm disa detaje të ndritshme, dhe dhoma do të shkëlqejë me ngjyra të reja.

Shigjetari: Horoskopi ju këshillon të mos refuzoni ndihmën dhe këshillën e dikujt tjetër. Sigurisht, aftësia juaj për të kuptuar shpejt thelbin e gjërave është e admirueshme, por ndonjëherë është e dobishme të dëgjoni një këndvështrim tjetër. Në çerekun e fundit të hënës rritet rreziku i lëndimit për shkak të pakujdesisë. Nëse përjetoni dobësi, ankth ose acarim, zëvendësoni stërvitjen e forcës me ushtrime relaksimi. Pozicioni i Hënës tek Luani nuk kontribuon në maturi dhe përmbajtje, përkundrazi krijon konfuzion në marrëdhënie. Ndoshta duhet të tërhiqeni nga të gjitha problemet familjare. Mos e tundoni fatin, shmangni thashethemet dhe intrigat. Tani jeni shumë të prekshëm për të udhëhequr lojëra të fshehta, më mirë drejtojeni energjinë tuaj në zgjidhjen e problemeve më urgjente.

 

Bricjapi: Horoskopi i këshillon Bricjapët të përdorin talentin e tyre diplomatik. Hiqni dorë nga të gjitha çështjet e rëndësishme dhe nëse nuk ekziston një mundësi e tillë: zgjidhni çështjet e diskutueshme vetëm përmes negociatave. Në çerekun e fundit të hënës rritet rreziku i lëndimit për shkak të pakujdesisë. Nëse përjetoni dobësi, ankth ose acarim, zëvendësoni stërvitjen e forcës me ushtrime relaksimi. Pozicioni i hënës në Luan kontribuon në qëndrimin joserioz ndaj parave. Bricjapët tani mund të jenë aq të apasionuar pas blerjeve, saqë mund të shkaktojnë dëme të pariparueshme në buxhetin e familjes. Nuk ka gjasa që ju të mund ta kaloni mbrëmjen në një atmosferë të qetë dhe paqësore. Merrni pjesë në ngjarje sociale, merrni pjesë aktive në shoqëri, ju meritoni vëmendje dhe komplimente.

Ujori: Horoskopi i Ujorit këshillon një pushim nga nxitimi i përditshëm: lërini mënjanë të gjitha gjërat për më vonë. Asgjë e keqe nuk do të ndodhë nëse i lejoni vetes të përtoni pak, por duke i kushtuar vëmendje rrethanave. Në çerekun e fundit të hënës rritet rreziku i lëndimit për shkak të pakujdesisë. Nëse përjetoni dobësi, ankth ose acarim, zëvendësoni stërvitjen e forcës me ushtrime relaksimi. Nëse dëshironi dashuri dhe njohje, moderoni ambiciet tuaja. Hëna në Luan i bën njerëzit dominues dhe intolerantë ndaj dobësive të të tjerëve, ndaj mund të ndodhë një ndarje në marrëdhënien tuaj. Yjet nuk përjashtojnë ndryshimet në fushën profesionale. Nëse dëshironi të mësoni një specialitet të ri ose të gjeni një burim shtesë të ardhurash, veproni, por mos nxitoni të hiqni dorë gjatë gjithë kohës.

 

Peshqit: Horoskopi premton zbulime të mahnitshme dhe ngjarje të këndshme. Ju jeni në gjendje të gjeni një qasje jo standarde për zgjidhjen e problemeve të gjata. Në tremujorin e fundit të hënës, çdo procedurë që synon trajtimin dhe shërimin e trupit është efektive. Nëse vuani nga lëndime kronike ose dhimbje në shtyllën kurrizore, shkoni për gjimnastikë. Tani Peshqit do të jenë në gjendje të çlirojnë plotësisht potencialin e tyre krijues: Hëna në Luan kontribuon në një sërë eksperimentesh. Merrni kohë për hobin tuaj ose organizoni një festë të vogël familjare. Përpara ju presin surpriza të këndshme, është e mundur të vizitoni mysafirë të papritur. Mos kini frikë të tregoni origjinalitetin tuaj, dilni me diçka të veçantë për ta bërë takimin të suksesshëm.