Dashi- Hëna që tani ka hyrë në shenjën mike të shigjetarit jep kontributin e saj për humorin e përgjithshëm i cili mbetet i lartë. Filloni ditën tuaj fuqimisht dhe përpiquni të shfrytëzoni çdo mundësi që ju është paraqitur për të korrigjuar gabimet ose për të zgjidhur problemet e së kaluarës.

Demi- Sot do të keni shumë mundësi dhe duhet të jeni vigjilentë për të shfrytëzuar sa më shumë prej tyre. Gjithashtu, disa ngjarje të lumtura E të papritura do t’ju mbushin me optimizëm dhe do t’ju bëjnë të shihni jetën tuaj më pozitivisht.

Binjakët- Dita e sotme do të karakterizohet nga komunikimi i mirë dhe ju ndihmon të arrini atë që kalon në mendjen tuaj. Sidoqoftë, jini të kujdesshëm, do të duhet të bëni lëvizje të balancuara dhe korrekte pa asnjë hezitim nëse doni të shihni qëllimet tuaja të realizohen.

Gaforrja- Kërkimi i brendshëm është ajo që do të shënojë ditën tuaj. Është mirë të shmangni shumë shqetësime dhe të merrni vendime realiste për fushat e ndryshme të jetës tuaj. Tregoni besim në pikat tuaja të forta dhe mund të arrini gjithçka.

Luani- Sot do të paraqiten para jush shumë situata shqetësuese. Këshillohet që të merrni pak më shumë kohë të lirë për t’u çlodhur dhe të shihni se çfarë po ndodh. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të ofroni zgjidhjet e duhura.

Virgjëresha- Sot do të keni një humor shumë të mirë dhe të menduarit pozitiv për gjërat do të dominojë. Ju do të jeni në gjendje të realizoni shumë nga planet tuaja dhe të vendosni një sekuencë të asaj që ju shqetëson. Sidoqoftë, këshillohet të jeni shumë të kujdesshëm në lëvizjet tuaja.

Peshorja- Fillon një ditë shumë konstruktive për ju në trajtimin e planeve të së kaluarës dhe disa prej çështjeve që ekzistojnë me anëtarët e familjes. Shmangni stresin dhe tensionin që të mund të vendosin disa tema në një radhë. Disa ndryshime që dëshironi të bëni në shtëpinë tuaj mund të fillojnë menjëherë.

Akrepi- Të paktë janë planetët që qëndrojnë në pozicion të kundërt me shenjën tuaj. Dita nis me energji për të zgjidhur shumë nga çështjet që ju kanë rënë mbi supe deri më tani. Do të duhet të jeni vigjilent dhe të përfitoni nga të gjitha momentet pozitive të ditës.

Shigjetari- Çlirohuni nga energjia negative, ndonëse prania e Jupiterit në shenjën tuaj mund t’ju bëj pak konfuz. Në vend që të përpiqeni t’i rezistoni asaj që po ndodh përreth jush dhe mohimit të realitetit, shikoni situatën me optimizëm dhe bëni atë që mundeni në kushtet aktuale.

Bricjapi- Thuajse të gjithë planetët janë në favorin tuaj. Por bëni kujdes që të mos merrni vendime impulsive dhe më e rëndësishmja mos të konfrontoheni me njerëzit tuaj. Është përudhë shumë e favorshme nga pozicioni i yjeve që duhet shfrytëzuar në çdo drejtim.

Ujori- Sot forconi nevojën për të shprehur hapur mendimet, idetë dhe të diskutoni planet për të ardhshmen. Vetëm bëni kujdes me atë që keni zgjedhur dhe mos u tregoni aq itë sjellshëm me të gjithë, sepse shpejt do të zhgënjeheni!

Peshqit- Mos u trembni nga ndodhitë e minutës së fundit. Sot duhet të bëni gjithçka shumë mirë, përndryshe mund të ketë gabime. Ju mund të ndryshoni disa gjëra, por jo me nxitim. Humor juaj do të jetë mjaft i mirë./