Dashi – Saturni në Ujor sot ju jep një gjendje të veçantë psikofizike, duke theksuar karakteristikat tuaja si shenjë zjarri. Përgatituni për të shijuar suksesin, por duhet të prisni pak pasi Plutoni ju pengon me energjinë e tij, duke i bërë armët tuaja të paqarta ndonjëherë.

Demi – Ditë thellësisht pozitive me Diellin që ndikon ekuilibrin psikofizik dhe sjell një humor të shkëlqyer. Për më tepër, Neptuni hap rrugën për ju duke sugjeruar që të ndryshoni mënyrën tuaj të zakonshme të veprimit. Tani jeni gati të ndiqni projektet e ndryshme që ju propozohen.

Binjakët – Mërkuri përshkon shenjën tuaj, jeni entuziastë dhe si një shenjë e mirë ajri, e lini veten të investohet nga një shpirt i lehtë, i gjithanshëm dhe i lumtur. Keni mundësinë të dini se “lumturia është ilaçi universal i çdo të keqeje”. Përballë kthesave të papritura, reagoni me ironi ose filozofi, për të përballuar pengesat.

Gaforrja – Plutoni kalon në një pozicion të papërshtatshëm për shenjën tuaj, duke prodhuar shqetësime të vogla që ndikojnë humorin e kombinuar me disa keqkuptime. Asgjë serioze, personaliteti tuaj do t’ju ndihmojë të dilni nga situata si dhe të organizoni angazhimet e ditës.

Luani – Një aspekt harmonik fillon sot mes Diellit planetit tuaj sundues dhe Neptunit. Energjia aktive dhe vullneti i fortë përfitojnë nga optimizmi dhe ofrojnë realizime të suksesshme. Sot mbizotëron qartë pjesa sensuale dhe erotike në lidhjen tuaj të dashurisë, duke nxjerrë krye mbi anën sentimentale, emocionale dhe romantike.

Virgjëresha – Dielli në Dem ngre humorin dhe disponimin tuaj duke lehtësuar edhe marrëdhëniet familjare, të cilat janë gjithmonë kaq thelbësore për ju. Forma fizike sot është verbuese dhe përdor gatishmëri të jashtëzakonshme për të realizuar objektivat.

Peshorja – Ndikimet kryesore sot do të vijnë nga Mërkuri i vendosur në shenjën e Binjakëve. Gëzimi dhe sensi i humorit e bëjnë ditën më të bukur. Një mik i besuar ju ndihmon të gjeni këshillat e duhura për të trajtuar çështje të biznesit. Gatishmëria për të dëgjuar përbën thelbin e forcës suaj.

Akrepi – Bëhuni gati për këtë ditë pranvere për të qenë në super formë. Shëndeti juaj mendor dhe fizik kërkon relaksim rigjenerues, i cili është gjithmonë thelbësor për ju. Hëna në Virgjëreshë është shumë miqësore. Në planin e karrierës Neptuni ju jep shtyrjen që ju duhet.

Shigjetari – Një Saturn i shkëlqyer në shenjën e Ujorit ju bën shumë të vendosur për të kërkuar vendin tuaj, si dhe ofron mbrojtje për t’ju bërë ballë të papriturave të fatit. Shëndeti psikofizik paraqitet i shëndoshë. Nëse merreni me biznes mos e lini një mundësi t’ju ikë nga duart.

Bricjapi – Shijoni Hënën e bukur në shenjën e Virgjëreshës e cila ju stimulon të përshtateni me inteligjencë ndaj ndryshimeve. “Uji që rrjedh nuk sjell helm” dhe po kështu ndodh me fatin. Nevojitet reflektim dhe përqendrim produktiv, veçanërisht nëse jeni një profesionist i pavarur dhe i lindur në janar.

Ujori – Mërkuri në shenjën e mikut tuaj Binjak sot provokon dhe ju sjell disa shqetësime të vogla. Tundimi për të provuar riskun nuk mungon. Takimet e reja, dhe për ata që e duan, marrëdhënie emocionale, veçanërisht nëse keni lindur midis 2 dhe 9 shkurtit.

Peshqit – Karakteri juaj pasionant dhe i shumanshëm ka mundësinë të shprehet fort dhe të vlerësohet plotësisht. Një Neptun i bukur që kalon në lidhje me shenjën tuaj, veçanërisht nëse festoni ditëlindjen nga data 13 deri më 17 mars, është kampioni i ditës.