Dashi-Vështirësi të njëpasnjëshme dhe dukeni shumë të pavendosur kohët e fundit. Kjo ndjenjë pasigurie do të bëhet edhe më e fortë sot. Duhet të keni kujdes ndërkohë që bëni një gjykim sepse faktorët emocionalë mund të ndikojnë në humorin tuaj. Më mirë t’i shtyni vendimet e rëndësishme.

Demi-Jeni në maksimumin sot për të shfrytëzuar imagjinatën. Lini mendjen që të udhëheqë zemrën. Shikoni për arsyetime logjike sot. Kanalizojeni energjinë që iu karakterizon. Është dita më e mirë për të menduar për investime të çfarëdo lloji.

Binjakët-Do të jeni në një humor të mirë sot e të aftë për të marrë vendime. Megjithatë duhet të bëni kujdes e mos tejkaloni kompetencat tuaja. Pavarësisht mendimit që keni se mund ta përballoni shumë mirë situatën, duhet të kërkoni bashkëpunim dhe harmoni për të përfunduar projektet.

Gaforrja-Horizonte të reja po hapen për ju. Një talent, të cilin e keni cilësuar gjithnjë si hobi mund të kthehet në diçka më shumë për ju. Zhvillime të reja priten rreth karrierës. Mos u tregoni impulsivë kur shqyrtoni vendime që lidhen me financat.

Luani-Rreshtimi i planetëve ju lejon që të keni një periudhë të qetë reflektimi. Mund të keni reaguar ashpër ndaj disa situatave të caktuara në të shkuarën, por tashmë është momenti për të jetuar më paqësisht. Jepi vetes dhe njerëzve që të rrethojnë një mundësi të dytë.

 

Virgjëresha-Me pak durim dhe vetëpërmbajtje dita mund të kthehet shumë produktive. Koha do të duket sikur ngadalësohet dhe asgjë nuk ecën sipas parashikimeve tuaja. Por nëse përpiqeni të nxitoni do të shkatërroni të gjitha gjërat. Niseni ditën me qetësi për të kontrolluar energjinë që ju karakterizon.

Peshorja-Do të ndiheni më shumë të dedikuar sot dhe do të përfundoni të gjitha punët e lëna pas dore. Kjo do t’ju japë një ndjenjë arritjeje, çka do të vërehet edhe nga njerëzit pranë. Rezultati është se do të merrni shumë vlerësime si në shtëpi ashtu edhe në vendin e punës.

Akrepi-Pavendosmëritë kanë krijuar kaos të panevojshëm. Çështjet e familjes dhe pronave do të dalin në sipërfaqe. Punët e vjetra të pazgjidhura kërkojnë vëmendjen tuaj. Nuk mund të lëvizni para derisa të mbyllni këto punë.

Shigjetari-Do të jetë një ditë e mrekullueshme me shumë njerëz që do t’ju ofrojnë ndihmën e tyre që të dilni nga situata ku keni ngecur. Jeni aty për shkak të dikujt tjetër. Herës tjetër mundohuni t’i shmangni këta persona. Tashmë duhet të festoni fitoren si asnjëherë tjetër.

Bricjapi-Shumë lehtë do të keni disa mundësi për të përfunduar punën në kohë. Shumë probleme të tjera, që do t’iu shqetësojnë fillimisht, do të zgjidhen prandaj mos e shqetësoni veten. Çfarëdo lloj gjëje që të bëni sot do të jetë e suksesshme.

Ujori-Shprehini sa të mundni ndjenjat tuaja. Ndiheni shumë aventurierë dhe të vendosur për ta hapur vetë rrugën tuaj. Do të kaloni të gjitha pengesat për shkak të vendosmërisë dhe vullnetit. Mund të planifikoni të gjitha aktivitetet e vështira sot për t’i tejkaluar ato me sukses.

Peshqit-Yjet duket sikur ju kanë vendosur në provë sot. Merrni pak kohë për të reflektuar se çfarë doni në të vërtetë nga jeta. Ditët e fundit kanë qenë plot tension. Keni nevojë që të rivlerësoni qëllimet në jetë dhe se si veprimet ndikojnë tek ju dhe marrëdhëniet që keni.