Hailey Bieber ka zbuluar së fundmi detaje rreth martesës së saj me Justin Bieber.

Duke folur për Harper’s Bazaar të martën, themeluesja e Rhode, foli për betejat e fundit shëndetësore të ciftit  dhe se si ata kanë vazhduar të ecin fort përmes uljeve dhe ngritjeve.

“Ai është ende personi tek i cili dua të kthehem me nxitim”, deklaroi Hailey. “Unë mund të fluturoj diku dhe të shkoj të bëj një punë, por mezi pres të kthehem dhe të rri.”

Modelja gjithashtu pranoi se martesa kërkon punë. “Ndjehem sikur kjo është për shkak të përpjekjeve që janë bërë nga të dyja palët,” u shpreh ajo. “Në fund të ditës, ai është shoku im më i mirë, por ende duhet shumë punë për ta bërë atë të funksionojë.”

“Dhe më pas e di se përfundimisht, kur të kemi fëmijë, gjërat do të jenë ndryshe”.

Bieber u ndal gjithashtu dhe tek problemet me shëndetin.Në mars, ajo pësoi një “mini-goditje” dhe iu nënshtrua një operacioni ndërsa Justin u diagnostikua me sindromën Ramsay, një çrregullim i rrallë neurologjik që shkaktoi paralizë në fytyrë, në qershor.

“Unë thjesht mendoj se jeta po ndryshon gjatë gjithë kohës,” tha ajo për median. “Mendoj se një shembull i përsosur i kësaj është gjatë gjashtë muajve të fundit, ne të dy kemi kaluar nëpër probleme shumë serioze shëndetësore. Ju duhet të mësoni se si të përballeni me këtë gjë.Ka një arsye që ata thonë ‘për mirë ose për keq’.

Haileyfillimisht u tregoi fansave për frikën e saj shëndetësore përmes Instagram Story, duke shpjeguar se “isha ulur në mëngjes me burrin tim kur fillova të kisha simptoma të ngjashme me goditjen në tru dhe u dërgova në spital”.

Duke e përshkruar ngjarjen si “një nga momentet më të frikshme që kam kaluar ndonjëherë”, ajomë vonë detajoi përvojën në kanalin e saj në YouTube.

Artisti gjithashtu foli për ngjarjen e tmerrshme gjatë një koncerti në Denver disa ditë më vonë.

“Shumica prej jush me siguri i dini ose i keni parë lajmet për gruan time,” filloi ai. “Ajo është në rregull, ajo është mirë. Ka qenë e frikshme,, por unë e di me të vërtetë se Zoti e ka në pëllëmbë të duarve të tij.”