Pas ndeshjes, ku Brazili triumfoi 3-0 ndaj Ganës, Neymar u pyet nga gazetarët për marrëdhënien e tij me shokun e skuadrës në PSG Kylian Mbappe.


Neymar zgjodhi vetëm të largohej nga zona e mediave dhe të shkonte në autobus me delegacionin brazilian.

 

Ai nuk dëshiroi fare të jepte koment për këtë gjë, duke lënë dyshime se marrëdhëniet e tyre nuk janë aq të mira.