Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, del nesër nga vetëizolimi, pasi zyrtari i ministrisë së Integrimeve të cilin e kishte takuar dhe dyshohej me Covid-19, ka rezultuar negativ pas testit.

Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu.“Rezultatet kanë dalë negative për zyrtarin të cilin kemi pasur dyshime, por duhet të kemi kujdes të shtuar. Kryeministri Kurti nesër do të del nga vetizolimi”, sqaroi ai.