kasami

Home / Sport / Fotolajm/ Pajtim Kasami i shënon Juventusit dhe feston si Shqiponjë
Fotolajm/ Pajtim Kasami i shënon Juventusit dhe feston si Shqiponjë
By Enea Prenjasi
Updated: October 22, 2014
1902794_790469827681150_5529055419705338016_n

Futbollisti Shqiptar, i cili aktivizohet me Kombëtaren zviceriane, Pajtim Kasami ka realizuar golin e vetëm dhe të fitores që ekipi i tij Olimpiakos arriti përballë Juventusit.

Në minutën e 36’, falë një aksioni të bukur, Mitroglou pason deri te Kasami i cili godet me të parën për të shtangur portierin, Buffon dhe duke i dhruar fitoren dhe 3 pikët ekipit të tij. E veçanta ishte se pas golit Kasami festoi si duke bërë me duar Shqiponjën duke kujtuar se është Shqiptar.