West Ham-Manchester City ishte një shfaqje e vërtetë futbolli, por e ndotur në fund nga një gjest i shëmtuar i David Moyes. Trajneri i Hammers, pas penalltisë së gabuar nga Mahrez, në minutën e 86, e pritur nga Fabianski që vulosi rezultatin 2-2, iu drejtua kolegut të City, Pep Guardiola, duke imituar gjestin e ombrellës. Një mungesë stili ndoshta për shkak të tensionit, por gjithmonë një festim i ekzagjeruar për t’u censuruar dhe dënuar.