BBC ka publikuar imazhet më të fundit që vijnë nga sateliti për atë që po ndodh në Ukrainë.

Pamjet janë siguruar nga kompania Maxar Technologies me bazë në SHBA. Ato tregojnë dëmet e shkaktuara nga sulmet ajrore dhe artileria ruse në qytete të ndryshme të Ukrainës.

Zona të tëra të bombarduara, tym gjigant apo dhe ndërtesa të rrafshuara. Rusia nisi luftën në 24 shkurt dhe që ende nuk po ndalet.

foto galeri  foto galeri  foto galeri  foto galeri