erdogan1
Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, mes shumë gjuhëve të tjera që ka uruar festën e Kurban Bajramit ka zgjedhur edhe gjuhën shqipe. Kjo shihet ne faqen e tij në rrjetin social Twitter.

“Duke i uruar popullit tonë dhe gjithë botës Islame gëzuar Kurban Bajramin, uroj që kjo festë të sjellë qetësi për të gjithë njerëzimin”- shkruan Erdogan.