Ministrja e Arsimit Evis Kushi është infektuar me koronavirus. Lajmin është dhënë vetë nga ministrja në një postim në rrjetet sociale, ku ajo thotë se është karantinuar në banesë. Ajo ka njoftuar do të vazhdojë t’i përmbushë detyrat nga shtëpia.

“Ju bëj thirrje të gjithëve, të respektoni të gjitha rregullat dhe protokollet në fuqi, për parandalimin e përhapjes së virusit”, bën thirrje ministrja.