Një foto nga fitorja me nokaut e Tyson Furyt ndaj Dillian Whytes duket se tregon kampionin duke i thyer dhëmbin rivalit të tij me goditjen e tij fituese.


Gypsy King lëshoi një goditje me të djathtën në sekondat e fundit të raundit të gjashtë në Wembley të shtunën mbrëma për të ndaluar Body Snatcher dhe për të ruajtur titullin e tij botëror në peshën e rëndë.

 

Whyte u hodh në dysheme dhe megjithëse u ngrit në këmbë që dridheshin dhe lufta u ndërpre me të drejtë nga gjyqtari Mark Lyson.

 

Dhe fansat ishin të bindur se Whyte humbi një dhëmb për të komplikuar gjendjen e tij pasi sfida e tij e parë për titull botëror përfundoi me një upercut. Një fans madje krijoi një llogari në Twitter ku pretendonte se dhëmbi kishte fluturuar në Southampton, ndërsa një tjetër tha: “Dhëmbi i Dillian Whyte sapo ka rënë në Watford”.

Fury më vonë pranoi se nuk e kishte vënë re nëse ai i kishte shkulur një dhëmbë kundërshtarit të tij, por që ishte i kënaqur me fitoren: “Nuk e pashë, të jem i sinqertë”.

Dhe ai këmbëngul se nuk ka asgjë për të dëshmuar më tej, pavarësisht nga një përplasje e mundshme e padiskutueshme me Anthony Joshuan ose Oleksandr Usyk.

 

 

 

Rekomandime
...

‘E njoh Putinin dhe e di se çfarë na duhet për ta mundur’

  • 25/04/2022 | 13:37
...

E goditi rëndë këmbësorin dhe iku: Arrestohet shoferi i veturës, dalin pamjet

  • 25/04/2022 | 13:24
...

I mori 135 mijë euro përmes mashtrimit në Tiranë, 30 vjeçari nga Kosova: I investova në kriptomonedha

  • 25/04/2022 | 12:51
...

Ismet Munishi nga sot nuk do të jetë trajner i Gjilanit

  • 25/04/2022 | 12:36
Më të fundit
...

‘Mos ta dëgjoj më atë fjalë!’, Donald Trump tregon se çfarë do t’i thoshte Putinit po të ishte Pres…

  • 25/04/2022 | 14:11
...

S’ka marrëveshje mes mësimdhënësve e qeverisë në Maqedoninë e Veriut

  • 25/04/2022 | 13:49
...

‘E njoh Putinin dhe e di se çfarë na duhet për ta mundur’

  • 25/04/2022 | 13:37
...

E goditi rëndë këmbësorin dhe iku: Arrestohet shoferi i veturës, dalin pamjet

  • 25/04/2022 | 13:24