Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit ka humbur jetën një person dhe janë regjistruar shtatë raste të reja me COVID-19.

Janë shëruar 26 qytetarë, kurse numri i rasteve aktive është 380.