Covid 19 ka vijuar të qëndrojë në shifra të ulta në Kosovë, ndryshe nga pjesa tjetër e rajonit përfshirë edhe Shqipërinë. Sipas autoriteteve, në 24 orët e fundit në vend janë shënuar 16 raste të reja dhe fatmirësisht asnjë viktimë.

“Nga 2.146 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.429. Në total numri i rasteve aktive është 446”, thuhet në njoftim.