379 raste të reja dhe 1 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Ky ka qene bilanci që vjen sot nga Ministria e Shëndetësisë. Aktualisht janë 2,091 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Ndërkohë, në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 38 pacientë. Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, në 24 orët e fundit ka ndërruar jetë një qytetar 79 vjeç nga Elbasani