Britney Spears zbuloi se ajo shijoi ‘gotën e saj të parë të shampanjës’ në gati 14 vjet gjatë një darke festive në Catch në Ëest Hollyëood të dielën.
Ylli 39-vjeçar i popit kishte postuar për fundjavën e saj të parë ‘të mahnitshme’ si grua e lirë pas përfundimit të kujdestarisë më 12 nëntor, ku përfshihej edhe pak alkool.

Këngëtarja e “Toxic” kishte hequr dorë për herë të parë në vitin 2007 problemeve të saj mendore që u bënë shumë publike dhe thuhet se kishte një vendim të tillë për alkoolin e kishte marrë nën udhëzime të rrepta.
Spears hyri në Instagram të hënën për të informuar 36.3 milion ndjekësit e saj për fundjavën e saj, ku ajo përmendi se ajo dehej lehtë.

‘Çfarë fundjave fantastike … Ndjeva sikur isha mbi re gjatë gjithë kohës !!! Në fakt e piva gotën time të parë me shampanjë në restorantin më të bukur që kam parë ndonjëherë!!!!”, ka shkruar ajo.
Ajo shtoi se do të festonte lirinë për dy muajt e ardhshëm dhe tha se pasi ishte burgosur nën kujdestarinë për 13 vjet ajo kishte ‘pritur mjaft gjatë’.
Spears ishte vendosur nën një kujdestari në vitin 2008 dhe ajo kohët e fundit pretendoi se megjithëse babai i saj ishte konservator, ishte ideja e nënës së saj në radhë të parë.
“Babai im mund të ketë filluar kujdestarinë 13 vjet më parë… por ajo që njerëzit nuk e dinë është se ishte mamaja ime që i dha atij idenë!!!”, shkroi ajo në një postim në fillim të nëntorit.