Sekretari i LSI në një KZAZ në Fier del me COVID-19 pas testit nga DSHP

Një përfaqësues i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Fier ka dalë me COVID-19 gjatë numërimit. Sekretari i LSI në KZAZ nr. 59 Kledjus Ahmeti ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Punonjësit e DSHP kanë mbërritur në KZAZ 59 në Fier duke i bërë testin e shpejtë, i cili ka dalë pozitiv. Vëzhguesi i KZAZ 59 kishte […]

read more

Mbyllet numërimi edhe në Poliçan, del rezultati final

Poliçani është bashkia e radhës në të cilën ka përfunduar numërimin e votave për zgjedhjet parlamentare të zhvilluar me 25 prill në vendin tonë. Kutitë e fundit janë numëruar në KZAZ-në numër 67 dhe rezultati është në favor të Partisë Socialiste. Nga kutitë e numëruara në bashkinë e Poliçanit, PS ka siguruar 3871 vota, Partia […]

read more

Punoi si vëzhgues partie në Fier me ethe e temperaturë, i riu del pozitiv me Covid

Një përfaqësues i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Fier ka dalë me COVID-19 gjatë numërimit. Sekretari i LSI në KZAZ nr. 59 K.A. ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Vëzhguesi i KZAZ 59 kishte simptoma si ethe dhe temperaturë e ndërsa është larguar nga KZAZ-ja pas rezultatit. Tamponi i rezultoi pozitiv.

read more

“Kam hequr dorë nga mandati, por jo nga PSD”/ Reagon Tom Doshi: Do mbroj emrin tim nga lakimi i pavend, arsyet e dorëheqjes

Kreu i Partisë Social Demokrate, Tom Doshi i ka nisur një letër të gjithë anëtarëve të kësaj force politike, pas vendimit të tij për të dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetit. Doshi sqaron se dorëheqja e tij nga mandati i deputetit, bëhet në mënyrë që të mbrojë emrin e tij nga cënimi i pavend që […]

read more

Përfundon numërimi i votave në Bashkinë e Përmetit, zbulohet fituesi

Ka përfunduar numërimi i votave në KZAZ me numër 76 në Përmetit, ku janë numëruar 46 kuti. Në këtë Bashki fituese është shpallur Partia Socialiste ku ka siguruar 3.466 vota. Kujtojmë se më herët, Partia Socialiste është shpallur fituese në Bashkitë e Pustecit, të Memaliajt si dhe në Njësinë 10 në kryeqytet.

read more

PS fitoi në njësinë 10/ Tabaku: Partia Demokratike është rritur me 30%

Pas rezultateve të shpallura në njësinë 10 në Tiranë, Jorida Tabaku bëri me dije se Partia Demokratike ka një rritje me 1200 vota. Në një komunikim për mediat, Tabaku theksoi se Partia Socialiste ka pësuar një rënie me 200 vota, ndërsa bëri thirrje që të vijojë numërimi. “Falënderoj të gjithë qytetarët e Shqipërisë, por veçanërisht […]

read more

Video/ United ndalet pas 5 fitoreve radhazi: poker i Burnley që prek mbijetesën

Asgjë për të bërë për Manchester United në javën e 33 të Premier League: ndeshja kundër Leeds përfundon me një barazim steril 0-0. Me pesë ndeshje nga fundi, City mbetet fort në krye me +10. Pjesa e parë shumë e ekuilibruar: Djajtë e Kuq e bëjnë veten të rrezikshëm vetëm me goditje të lirë, fillimisht […]

read more

Video/ Manchester City, triumf në frymën e fundit në Carabao Cup: Tottenham i dorëzohet Laporte

Manchester City fiton Carabao Cub për të tetën herë në histori: është trofeu i parë zyrtar këtë sezon për ekipin e Guardiolas, që mban gjallë ëndrrën ‘tripletë’. Mundet 1-0 në finalen e Wembley, Tottenham i Mason, i thirrur për të zëevendësuar Mourinhon më pak se një javë më parë. Dominim total i Citizens gjatë gjithë […]

read more

Video/ Atalanta e dyta: Djimsitit i mohojnë golin e 6-0 ndaj Bolonjës

Arkivohet hapi fals me Romën e Atalanta kthehet skuadra e zakonshme e frikshme, duke shkatërruar 5-0 Bolonjën e duke u ngjitur provizorisht në vendin e dytë pas Interit, duke pritur rezultatin e Lazio-Milan. Bergamaskët bënë një pjesë të parë brilante, me protagonist absolut Luis Muriel (asist spektakolar gol me penallti), pasuar nga një e dytë […]

read more

Rezultatet në rang vendi/ Numërohen 1635 kuti votimi. PS kryeson me 50.4% të votave, PD-LSI ndjekin me 46.6%

Vijon procesi i numërimit të votave shumicën e qendrave te numërimit në Shqipëri, ndërsa po dalin edhe rezultatet e para. Rreth 3 milionë e 600 mijë shqiptarë me të drejtë vote u thirrën në votime për të zgjedhur 140 deputetët e Parlamentit të ardhshëm. Për të ushtruar të drejtën e votës, zgjedhësit u paraqiten në […]

read more
Pages 996 of 1180