Policia s’jep leje për protestën e 6 dhjetorit, reagon PD

olicia ka vendosur të ndalojë tubimin e opozitës të thirrur në Tiranë me 6 dhjetor. Në një shkresë të posaçme dërguar Partisë Demokratike, Drejtori i Policisë së Tiranës, Lorenc Panganika argumenton vendimim me faktin se nga ora 12:00 deri ne oren 16:00, sheshet dhe rruget e kryesore të Tiranës ku sipas njoftimit të  PD-së është […]

read more

Parashikimi i motit për ditën e sotme: Pasditja sjell shi

Pjesa e parë e ditës do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve në ultësirën perëndimore, por kalime të lehta të vranësirave pritet të ketë në zonat malore. Sipas MeteoAlb, pasditja dhe orët vijuese do të sjellin në vendin tonë shtim gradual të vranësirave të cilat do të mund të gjenerojnë reshje të pakta dhe të […]

read more

BE dhe SHBA do ta furnizojnë Ukrainën me gjeneratorë si dhe me transformatorë

BE-ja do ta furnizojë Ukrainën me 200 transformatorë të mesëm, me një autostransformator të madh dhe me 40 gjeneratorë. Lajmin e bëri të ditur, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen pas një bisede telefonike me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky.   Siç raportohet, Lituania do t’ia dhurojë 200 transformatorë të mesëm dhe një autostransformator […]

read more

Nëna ruse pas takimit me Putinin: Nuk i besoj asnjë fjalë, duam kthimin e djemve tonë

Presidenti rus, Vladimir Putin u tha nënave të ushtarëve rusë të vrarë në Ukrainë se ndan dhimbjen e tyre, por këtë herë nuk shprehu keqardhje për agresionin ndaj Ukrainës, të cilin e quan “operacion special ushtarak”. Ai dje më 25 nëntor ka pasur një takim me një grup prej 17 nënave të ushtarëve dhe me […]

read more

Favoriti për Kupën mund të eliminohet me dy ndeshje: Argjentina e Messit rrezikon shumë kundër Meksikës

Favoriti për Kupën e Botës rrezikon të dalë nga turneu pas vetëm dy ndeshjesh. Natyrisht Lionel Messi dhe Argjentina nuk duan ta cojnë as nëpër mend një gjë të tillë, por për ta evituar, duhet të mposhtin fillimisht Meksikën. Seleccion ka nga 1986 që nuk arrin një trofe të madh dhe për Messin do të […]

read more

Danimarka i vjen “hakut” Francës: Hjulmand dëshiron të përsërisë historinë e Botërorit 2002

Franca mund të vulos një vend në fazën eliminatore të Katar 2022 kur të përplasen në Grupin D, edhe pse Danimarka është një kockë e fortë. Në Stadiumin 974 në mbrëmje nuk do të jetë një ndeshje e thjeshtë, me danezët të detyruar për fitore. Les Bleus mposhtën Australinë 4-1, duke nisur mbrojtjen e kurorës […]

read more

Arabia Saudite pranë 1/8 pas 28 vjetësh: Renard duhet t’i motivojë edhe njëherë kundër Polonisë

Polonia përballet me kryesuesin befasues të grupit, Arabinë Saudite, në një betejë vendimtare për kualifikimin në Kupën e Botës 2022. Grupi C u komplikua nga suksesi saudit ndaj favoritëve të Argjentinës. Ndihmoi në situatën delikate të Polonisë, edhe Robert Lewandowski që humbi një penallti në barazimin 0-0 ndaj Meksikës. Polakët ndajnë nga një pikë në […]

read more

Australia kërkon të përsërisë 2018-ën: Tunizia ëndërron 1/8 për herë të parë në histori

Australia do të mundohet të rimarrë veten nga humbja e rëndë ndaj Francës, kur të vazhdojë fushatën e tyre në Grupin D. Australianët për të shpresuar në një kualifikim në Kupën e Botës, duhet të fitojnë me çdo kusht kundër Tunizisë. Socceroos pësuan një humbje 4-1 ndaj Francës, debutim. Tunizia, ndërkohë, vjen në përballje me […]

read more

Video/ Anglia nuk di të mundë SHBA-në në Botëror: në Grupin B vendoset gjithçka në ditën e fundit

Anglia përballë Shteteve të Bashkuara përfundoi 0-0, e vlefshm për ditën e dytë të Grupit B të Botërorit 2022. Shtetet e Bashkuara kanë luajtur më mirë dhe krijuan më shumë raste. Amerikanët kanë keqardhjen për një traversë të goditur nga Pulisic në pjesën e parë, por në në fund duhet të kënaqen me pikën e […]

read more

Video/ Valencia i përgjigjet, por Holanda shpëton mirë nga Ekuadori: askush prej tyre nuk kualifikohet

Përfundon 1-1 ndeshja mes Holandës dhe Ekuadorit, rezultat që i shtyn kualifikimin në 1/8 të dyja skuadrave. Holandezëve u mjafton barazimi ndaj Katarit tashmë të eliminuar. Ndërsa amerikano-jugorëve i mjafton të mos humbasin ndeshje direkte me Senegalin. Skuadra e Van Gaal kaloi përpara në minutën e 6 me të majtën e Gakpo, por më pas […]

read more
Pages 2 of 1180