VIDEO Live/ Ceremonia e inagurimit të Joe Biden

Në Washington po zhvillohet ceremonia e inagurimit të presidentit të ri të SHBA-së, Joe Biden. Ndryshe nga herët e tjera, kësaj radhe mungon paraardhësi i tij, Donald Trump, për t’i kaluar detyrën fituesit të zgjedhjeve. Ndiqni ceremoninë në linkun më poshtë.

read more

Basha uron besimtarët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një videomesazhi në rrjetin social Facebook ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e sakrificës. Lideri demokratik thotë se në fund  të këtij muaji uron që të marrin fund dhe vuajtjet e Shqipërisë. Basha, iu bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të votojnë masivisht numrin 9 më 25 prill, që […]

read more

Basha firmos marrëveshjen me shoqatën e personave me aftësi të kufizuara

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka firmosur ditën e sotme marrëveshjen e bashkëpunimit me PAK. Basha tha se kjo marrëveshje është produkt i një dialogu dhe negocimesh prej dy vitesh e cila konkretizon angazhimet dhe zotimet e qeverisjes së ardhshme ndaj mijëra personave me aftësi të kufizuara dhe familjeve të tyre në Shqipëri. Më […]

read more

“Më lehtë fiton Ferrari Botërorin se Juventus titullin”: Lippi tregon batutën e Agnellit dhe lutjen në varrin e të atit

Marcello Lippi, trajneri i dytë më i suksesshëm në historinë e Juventusit, me trembëdhjetë trofe, feston ditëlindjen e 73 me një intervistë për mikrofonat e “Ricomincio dal No”, në të cilën ka folur për Juventus e Gianni Agnelli, “Avokati” historik, për shumë vite pronari i Zonjës së Vjetër: “Avokati ishte një karakter shumë i fortë, […]

read more

Rama për opozitën: Janë gati të djegin Shqipërinë

Edi Rama deklaroi në Prrenjas se përballë PS-së është alternativa, që nëse nuk ka pushtetin, është gati ta djegë Shqipërinë. Rama theksoi se nën qeverisjen e tij, shteti është transformiar e se tashmë shërbimet janë online. Ai shtoi se shërbimet online kanë bërë të mundur shkelmimin e korrupsionit. “Më 25 prill të mos themi, që […]

read more

Rama në Përrenjas: Nuk është mëkat që të rinjtë ikin

Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë mesditë në Përrenjas, ku po zhvillon një takim elektoral me qytetarë të kësaj zone. Rama foli dhe për largimin e të rinjve nga Shqipëria, duke thënë se nuk është mëkat që ata ikin, por është shumë e rëndësishme që kur largohen, ata të kenë edhe shkollim, në mënyrë që të […]

read more

Muaji i Ramazanit/ Rama viziton xhaminë e Et’hem Beut: Me orën e re policore do kryeni të gjithë ritualet

Në ditën e parë të Muajit të Ramazanit, kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në Xhaminë e Et’hemBeut. I shoqëruar nga ministrja e Kulturës Elva Margariti dhe nga kreu i Komunitetit Mysliman Bujar Spahiu, Rama ka theksuar se ky muaj këtë fit ndryshe nga një vit më parë vjen me masa lehtësuese. Teksa heq këpucët […]

read more

Basha: Paketa jonë fiskale do të jetë më konkurruesja në rajon

Gjatë takimit me profesionistët e lirë në Njësinë 7, në Tiranë, kryedemokrati Lulzim Basha foli dhe për paketën e fiskalizimit, që sipas tij, është pjesë e planit të PD. Mes të tjerash, Basha u shpreh se paketa fiskale, që do të miratohet nga qeveria e ardhshme, e cila ka në thelb të saj taksën 9%, uljen […]

read more

Meta: 25 prilli referendum kundër mafies së inceneratorëve

Ilir Meta shprehet se gropat e zeza të inceneratorëve të mafies, i thithën 100 përqind paratë e planifikuara për financim nga taksapaguesit në 2020. Sipas tij, pjesa e projekteve të menaxhimit të mbetjeve shfaq realizim të dobët që shkon deri në 9%. Presidenti i referohet një raportimi në lidhje me fondet e thithura nga inceneratorët […]

read more

Kreu i OBSH-së pesimist: Fundi i pandemisë është ende larg

Veçanërisht problematike sipas OBSH-së është pabarazia masive mes vendeve të varfëra dhe atyre të pasura sa i përket vaksinimit ndaj koronavirusit. Në vitin e dytë të pandemisë së koronavirusit pavarësisht fushatës së vaksinimeve në shumë vende, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) kriza shëndetërose ende nuk është kapërcyer. “Fundi i pandemisë është ende larg”, paralajmëroi […]

read more

Marrja e të dhënave nga e-Albania/ Basha: Ramën s’ka marifet që e shpëton

Në një takim elektoral me të rinjtë në zonën e Farkës në Tiranë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar akuzat e nxjerrjes nga Partia Socialiste të të dhënave personale të votuesve nga e-Albania. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se edhe ky marifet nuk e shpëton kryeministrin, Edi Rama. Sipas tij 25 prilli […]

read more
Pages 1 of 170