Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike të dhënat e fundit nga numri i qytetarëve që janë testuar e ata që kanë dalë pozitiv me Covid-19 në Kosovë. Të dhënat e ministrisë raportojnë 582 raste të reja dhe një viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 635 pacientë. Numri i rasteve aktive me Covid-19 është 9.240.