Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme homazhe në Varrezat e Dëshmorëve për 5 Majin.

I shoqëruar nga përfaqësues të Partisë Demokratike Basha, ka vendosur lule në varrezat e Dëshmorëve.

Më herët Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka përkujtuar Ditën e Dëshmorë nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” , ku edhe  shpreh mirënjohjen dhe respektin për Dëshmorët e Atdheut të çdo epoke.

Po ashtu edhe kryeministri Edi Rama përkujtoi Ditën e Dëshmorëve nëpërmjet një fotoje të publikuar në rrjetin social “Facebook”, ndërsa shkruan “Respekt përjetësisht”.