Ish-presidenti amerikan ka uruar për ditëlindje ditën e djeshme ,bashkëshorten e tij Michelle Obama.Përmes rrjetit social ,Obama ka postuar një foto të vjetër të Michelle.“Gëzuar ditëlindjen për dashurinë time, partneren time dhe miken më të mirë. Çdo moment me ty është një bekim. Të dua, Miche”, ka shkruar Barack.