Aktori i njohur turk, Ozcan Deniz  ka nisur së fundmi një lidhje të re dashurie me 26-vjeçaren iraniane, Samar Dadgar.

Përmes rrjetit të tij social,Instagram, Deniz publikoi disa foto së bashku me modelen duke konfirmuar publikisht romancën e tyre. Aktori ka qenë i martuar më parë me Feyza Aktan e cila e akuzoi për dhunë fizike dhe psikologjike si dhe kërkoi një urdhër mbrojtjeje nga policia.