Aktori turk Taner Olmez do të bëhet baba për herë të parë.

Sipas mediave turke, bashkëshortja e tij, Ece Çeşmioğlu, thuhet se është shtatzënë dhe është fotografuar nga paparacët me barkun e rrumbullakosur.Cifti u martua në muajin qershor në një ceremoni  me pak të ftuar të mbajtur në Kemerburgaz.