Kryeministri Edi Rama ka nisur sot një vizitë zyrtare dyditore jashtë vendit, në javën që priten zhvillime të nxehta, pasi të mërkurën do të vendoset në Kuvend shkarkimi i presidentit Ilir Meta.

Mësohet se Rama është nisur sot në një vizitë zyrtare në Budapest dhe nesër do të jetë në Bullgari.

Rama do të kthehet më pas në Shqipëri të mërkurën, ku pritet të jetë në Kuvend për shkarkimin e presidentit.