Pas mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit në selinë blu, Sali Berisha është pyetur ndër të tjera edhe për fjalët që po qarkullojnë se ish-kryetari Lulzim Basha mund të kandidohet për president.

Gazetarja: Do ta jepnit votën për Bashën President?

Duke qeshur ish-kryeministri u tha gazetarëve: “ A ka mundësi të mos bëni shaka?” Dhe më pas shtoi se vetë Basha i ka mohuar zërat.