Bankok
Një bobë shpërtheu në një tempull hindu në kryeqytetin tailandez, Bankok. Të paktën 15 persona mendohet të kënë humbur jetën dhe 20 të tjerë të jenë plagosur. Bilanci mund të rëndohet pasi disa nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë. Momenti i shpërthimit u filmua nga një kamera sigurie.