auto_rain-and-lightbulbs1485931521

Gjatë ditës së mërkurë, 1 shkurt 2017, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira dhe reshje shiu lokale. Në ekstremin verior priten reshje të pakta debore.

Era do të jetë me drejtim verilindje-juglindje 1-8m/sek. Mjegull/Mjegullinë nëpër lugina. Deti i forcës 4 me lartësi vale 1.8 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 6/10 re shi
Kukës -3/4   re bore
Lezhë 1/10  re shi
Dibër -1/3   re bore
Durrës 5/15  re  shi
Tiranë 7/16   re diell
Elbasan 8/16  re diell
Berat 4/18   re diell
Vlorë 6/16  re  shi
Korcë 0/6   re bore
Gjirokastër 5/10    re diell
Sarandë 8/14  re shi