Ndodh që një xhirim klipi të kthehet në një telash i madh.

Ky rast i ka ndodhur para disa vitesh Ronela Hajatit teksa ishte duke xhiruar klipin e këngës “A don si kjo”.

Figurantët  ishin veshur dhe ngjanin me formacionet e ISIS-­it, prandaj është shkaktuar debat dhe panik asokohe.

Për këtë arsye, këngëtarja  ka përfunduar në polici.

Kjo ngjarje ka ardhur sërish në vëmendje ditën e djeshme në emisionin Soirée me Jonida Shehun në Top Channel.

Ronela Hajati e ftuar këtë të mërkurë në Soirée ka treguar më me detaje atë situatë, e cila është detyruar të shkojë në polici.

“Përfundova në polici, isha në komisariat gati 5 orë. Më thoshnin ‘kush të ka thënë ty që të vish e veshur kështu?’ Dhe unë tallesha sepse nuk po e merrja seriozisht dhe ju thoja Bin Laden e ata e shkruanin Bin Laden. Më pas u sqarua që ishte vetëm një klip dhe ata e panë që ishin kamera, por ishin proçeduarat e tilla. Plus pastaj si qytetare e ndershme që jam shkova u vetëdorëzova vetë pasi e pashë që po më shante një Shqipëri e tërë”- ka treguar Ronela Hajati.

https://www.instagram.com/p/B3-OPmRF5Yn/?utm_source=ig_embed