Në një intervistë të dhënë së fundmi për revistën “Vogue” ylli i hitit “Lemons” u shpreh se tashmë që është tek të 30-at do të kujdeset intensivisht për trupin e saj. Për Rihanna-n nuk ka më fast food dhe ëmbëlsira në mes të natës por vetëm ushqim i kontrolluar dhe stërvitje në palestër. Këngëtarja nga Barbados deklaroi se nuk ka dëshirë të humbasë peshën e saj, por vetëm të tonifikojë trupin dhe të jetë e shëndetshme.